Відомо, що
мед сприятливо діє на мікрофлору кишківника, допомагає збалансувати кількість різних мікроорганізмів, а отже запобігає
дисбактеріозу. Якісний мед нейтралізує харчові токсини, що утворюються в організмі людини через вживання несумісних продуктів. Наприклад, з’їли рибу, а потім напилися молока. Тоді у кишківнику така «революція» почнеться: і бурчить, і болить, і проносить. Усе це можна нейтралізувати за допомогою меду.
Користь
Мед корисно вживати за виразки шлунку, дванадцятипалої кишки, гастритів, хвороб жовчного міхура.
Допоможе він і за цукрового діабету. Але не передозуйте! Раджу вживати лише чайну ложку меду на добу замість цукру. Тоді будете добре себе почувати, станете сильнішими, бадьорішими, спокійнішими, навіть організм омолодиться.
Профілактика
Якщо у вас немає діабету, то для профілактики шлунково-кишкових захворювань можна вживати свіжий і зрілий мед. Добова доза для дорослих 50 г (15 г вранці, 20 г в обід, 15 г увечері), а дітям найкраще вживати 15 г меду на добу. Найліпше засвоюється мед за півтори-дві години до вживання їжі або через три години після.
Наталія Земна
Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.