Досліджуючи природу шкідливих звичок, вчені встановили, що вони змінюють область головного мозку, відповідальну за нав’язливу поведінку. У цьому і криється причина того, що людина починає підкорятися своїм слабкостям, а згодом просто не може позбутися шкідливої звички, так як структура сигналів у мозку змінює послідовність.
У той же час вчені в ході ряду досліджень прийшли до висновку, що розірвати подібний ланцюг в головному мозку все-таки можливо.
Об’єктом експерименту були миші, яким давали цукор. Щоб отримати насолоду, гризуни повинні були натискати важіль. Через деякий час багато тварин вже не могли жити без ласощів. Потім дослідники прибрали цукор з раціону тварин, але деякі миші за звичкою продовжували натискати на важіль, вимагаючи винагороди. Сканування мозку мишей-ласунів показало відмінності, які вказують на нав’язливу пристрасть, виражену в руховій активності.
У структурі головного мозку мишей-ласунів спостерігалися одночасно дві головні цілі, які передають сигнали «стоп» і «вперед», які були більш активні, ніж у звичайних мишей. У мишей з шкідливою звичкою спочатку слідував сигнал «вперед», а потім «стоп». У звичайних тварин спочатку слідував сигнал «стоп». Порушення даного ланцюга імпульсів в майбутньому може привести до появи нових залежностей, вважають дослідники. Також фахівці стверджують, що побороти шкідливу звичку до кінця неможливо, хоча послабити сигнал «вперед» все-таки трохи можна.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.