Щоб поцілунки приносили радість

Багатьом людям знайомі неприємні пухирці, що зудять та виникаютьна обличчі під час застуди чи навіть без якоїсь видимої причини. У дитинстві вони викликають здивування, в юності- сльози через тимчасово втрачену красу, а у зрілому віці до них ставляться з філософською байдужістю: мовляв, чухнеться та забудеться, є серйозніші проблеми. Але варто знати, що ці пухирці, спричинені вірусом герпесу, є не лише косметичною проблемою, і підходити до їх лікування треба з усією відповідальністю.
Герпес відомий людству щонайменше 2000 років, адже його назва, що у перекладі з грецької означає “підкрадатися”, була дана захворюванню приблизно в 100-му році до нашої ери. Ще імператор Тиберій намагався зупинити масове поширення недуги у Римі, видавши наказ про заборону поцілунків, але науково вірусну природу герпесу було доведено лише у 40-их роках ХХ століття.
Герпес у природі найбільше знають під назвою “лихоманка”. Це вірусне захворювання, що вражає нервову систему та шкіру. Клінічно воно проявляється спершу свербінням та почервонінням шкіри, а далі утворюються неприємні пухирці, що мають серозний вміст, після виділення якого на висипах утворюється кірка. На перший погляд герпес – це звичайний пухерцевий лишай, але насправді він, крім шкіри, уражає також і тканини внутрішніх органів.
Розрізняють так званий простий герпес та оперізуючий лишай. Прояви звичайного герпесу З’являються на губах, на носі, підборідді, на слизових оболонках, на статевих органах. Оперізуючий лишай висипає вздовж уражених нервів – лицьового, міжреберного або іншого. Герпес звичайний супроводжується болем – тупим, “стріляючим” або пекучим. Больвий синдром може тривати і після зникнення пухирців. Якщо герпесом уражені ділянки шкіри в області очей, то це може завдавати шкоди роговиці, кон’юктиві, райдужній оболонці ока.

Причини

Причини виникнення герпесу бувають різні. Не вберегтися від протягу, перегрілися на сонечку або просто зайве перенервували – і от, маєте. Вірус герпесу є в організмі практично всіх людей, а за сприятливих умов він лише виявляє активність. Особливо обережними слід бути узимку. Для того, аби не дати йому захопити увесь ослаблений організм, а також щоб швидше позбавитися від нього, народна медицина радить користуватися цілющими травами.

Лікування

Такі рослин, як липа, ромашка лікарська, крушина вільхоподібна, чистотіл, буркун лікарський, сприяють зміцненню шкіри та підвищують її опірність інфекціям. Ехінацея пурпурова або ехінацея жовта, полин, верба, меліса, фіалка триколірна, шавлія лікарська, калина – всі вони мають потужну загальнозміцнюючу дію і сприяють очищенню організму.
Допоможуть лікувати герпес і суміші трав: візьміть по дві частини шавлії лікарської та липового цвіту, одну частину – маренки пашної, три – трави самосилу гайового. Все подрібніть, перемішайте, одну чайну ложку суміші залийте склянкою окропу, тримайте на вогні хвилину, тоді добре вкутайте, настоюйте, поки не охолоне до кімнатної температури. Приймайте по дві столові ложки 4-5 разів на день. Одночасно змащуйте цим відваром уражену шкіру чи слизові оболонки.
Ліки з меліси лікарської: 1 столову ложку подрібненої трави залити 1 склянкою окропу, настоювати годину, процідити. Приймати по третині склянки три рази на день перед вживанням їжі. Водночас нагадую вам, що меліса має заспокійливу дію також і на шлунок, знижуючи його моторну функцію і кислотність, що призводить до розтягування та опущення цього органа. Отже, якщо у вас гастрит із пониженою кислотністю, та щей гастроптоз, вживання чаю з меліси слід суворо обмежити. Можна також змащувати висипи на шкірі спиртовою настойкою меліси. Для цього одну частину подрібненої трави треба залити п’ятьма частинами горілки.
Наталія Земна

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини, Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.