Для того, щоб пам’ять була доброю, працювала майже безвідмовно, потрібно мозок не тримати «впроголодь», постійно його підживлювати. На мозок припадає 20% всієї енергії, яка надходить в організм.
В основному для повноцінного процесу мислення не так багато і треба. В середньому лише 10 речовин, які містяться як у доступних для нас щоденник продуктах так і в заморських ласощах, які можуть споживати всі діти і дорослі.
Речовини для пам’яті
1. Щонайперше
глюкоза, яка надає енергію для клітин. Міститься вона в х
лібі, лапші, картоплі, бананах, винограді.
2. Залізо необхідне для того, щоб кров постачала кисень до головного мозку, міститься в нежирному м’ясі, овочах, фруктах (насамперед у яблуках та багатьох інших), кунжуті.
3. Вітаміни В1, В6 і В12 – які забезпечують швидку реакцію «включення» мозку. Ці вітаміни є в достатній кількості в молоці, злаках і печінці, а також у дріжджах.
4. Цинк і мідь зовсім невелика майже мізерну кількість цих елементів активізує процес мислення. Організм добуває їх із картоплі, жита (житнього хліба), вівса (крупи вівсяної), насіння соняха, цвітної капусти, топінамбура.
5. Лецитин – покращує пам’ять і здатність до концентрації. Міститься він в горіхах, яйцях, вершковому маслі в оселедцях.
6. Кальцій і магній – зміцнюють нерви. Джерелом цих елементів є курячі яйця (і їх шкаралупка), йогурт, сир, манго, авокадо, кунжут.
Цей зовсім невеликий перелік далеко не всіх продуктів, які допоможуть мати гарну, якщо не відмінну пам’ять. Але пам’ять, як і м’язи, потрібно весь час тренувати, не давати їй заснути, або розлінуватись. Тож читайте і запам’ятовуйте вірші або інші приємні для вас твори, потрібні цифри, але не перенавантажуйте, адже пам’ять у людини не безмежна.
Наталія Земна
Звертайтеся до Центру Сімейної Медицини в м. Кам’янець-Подільському за адресою: вул. Драгоманова, 14а, для індивідуальної програми з профілактики та лікування згідно з діагнозом вашого здоров’я. Наші спеціалізовані лікарі готові надати якісні медичні послуги та надійні поради.