Що змушує нас любити?

Все живе і прекрасне на планеті починається з любові. З початку створення світу людство намагалося розгадати таємницю почуття любові. У наші дні вчені точно встановили: в нашому організмі виробляються природні стимулятори, які і викликають це чудове, а деколи болісне почуття.

Гормони любові

Вчені довели, що вічного кохання, на жаль багатьох, не буває. Істинне почуття живе лише три-чотири роки, а потім поступово притупляється. Це не означає, що партнери завжди стають ненависними один одному після закінчення цього строку. Якщо постійно працювати над взаєминами, то фізичне почуття любові переросте в благородну прихильність, міцну дружбу, безцінні взаємоповагу та взаєморозуміння.

Дійсно гормони любові, навіть самої пристрасної, слабшають через три роки. Якщо ви хочете підсилити або відновити «гормони для двох», то слід познайомитися з ними.

Окситоцин і вазопресин

Це гормони емоційного щастя, які посилюють емоційний взаємозв’язок партнерів. Окситоцин — гормон ласки, ніжності, обіймів. Якщо у людини цей гормон в недостатній кількості, то вона скупа на ласки, дотики, вона не приділяє уваги прелюдії перед сексом. У жінок цього гормону більше, ніж у чоловіків. Тому вони ласкавіше від природи. Крім того… увага! Завдяки окситоцину жінка відчуває вагінальний оргазм. Чим в більшій кількості присутній окситоцин, тим більш глибокий вагінальний оргазм.

Вироблення окситоцину можна збільшити, знайшовши сумісне заняття, яке зацікавить обох. Допомагають цьому і… ігри один з одним. Як в дитинстві можна покидатися подушками або пограти в «баньки» — хто кого перегляне. Також корисні спільні походи в кіно, в зоопарк, у цирк. Головне — разом емоційно насичуйтеся.

Допамін

Цей гормон любові виробляється під час ніжних дотиків один до одного. Тому для збільшення його вироблення психологи радять частіше доторкатися до партнера.

Підвищать його вироблення і деякі продукти харчування: це морська риба і морепродукти, яйця, жирний йогурт, курка, сир тофу і моцарелла, боби і сочевиця, соєві горішки.

Фенілетиламін

Роль цього гормону — налаштувати на романтичний лад, а також посилити сексуальне збудження. Все це допоможе повернути у відносинах спільна романтична подорож або незвичайний вчинок, який приємно здивує вашого партнера — наприклад, призначте йому побачення, якого вже давно не було. Якщо хочете збільшити рівень фенілетіламіна, їжте шоколад, апельсини, хурму, банани і полуницю, сир з пліснявою.

Ендорфін

Цей гормон відповідає за ейфорію, гормон щастя і спокою, повного задоволення. Він виробляється у відповідь на стрес для зменшення болю. Ендорфін виробляється при контакті з коханою людиною, приносячи відчуття благополуччя і захищеності.

Якщо дофамін викликає в нас любов, то окситоцин і вазопресин відповідають за прихильність. При цьому секреція гормонів викликає сексуальні відносини і оргазм. Головним винуватцем народження глибокого почуття інтимності, близькості, комфорту в любові є ендорфін.

Тепер вам відомі всі «складові» любові. Головне пам’ятайте, що любов — це не завжди «хвороба», вона також здатна очищати наші душі.