Коли молода пара дізнається про те, що незабаром у них народиться малюк, то багато уявляють собі, яким буде їхня дитина. Саме в момент зачаття визначається генетичний набір, який несе в собі інформацію про статеву приналежність, зовнішність, характер і навіть здібності майбутньої людини.
Яйцеклітина, що вийшла з яєчника, містить ядро з 23 хромосомами. Це половина того, що необхідно для зародження людської істоти. Друга половина міститься в сперматазоїдах. .
Гени, успадковані малюком в момент зачаття, визначають багато чого для його життя. У першу чергу, вони вирішують, хто це буде – хлопчик чи дівчинка. Хромосоми, що відповідають за стать, називаються X і Y. Яйцеклітина завжди містить тільки Х-хромосоми, а сперматозоїди можуть містити пари ХХ і ХY-хромосом. Якщо яйцеклітина зустрічається зі сперматозоїдом ХХ – народиться дівчинка, якщо з ХY – буде хлопчик.
Розвиток же статевих відмінностей формується до моменту народження під впливом гормонів, які дитина виробляє під час вагітності. Дізнатися стать вашого малюка ви зможете вже через кілька місяців після зачаття. Сучасні УЗД досить точно визначають стать, особливо на пізніх термінах, хоча бувають і помилки. Найточніше визначення статі дають деякі аналізи, наприклад, проба ворсинок хоріона (хоріонбіопсіі) або амніоцентез. Деякі батьки вважають за краще не дізнаватися стать малюка до його народження, готуючи для себе сюрприз.
Незабаром після зачаття визначається, буде це одна дитина, або вас чекає сюрприз – двійня або трійня. Деякий час ви ще про це не дізнаєтеся. За статистикою двійні народжуються в результаті однієї вагітності з 80, а трійні – в результаті однієї з 6000. В останні роки багатоплідна вагітність
часто буває наслідком лікування безпліддя, коли в матку імплантується кілька ембріонів після екстракорпорального запліднення.
Як відомо, близнюки бувають двох типів. Перші – неідентичні (двуяйцеві), які розвиваються з двох різних яйцеклітин, запліднені двома різними сперматазоїдами, кожен з них має свою плаценту. У цьому випадку діти будуть схожі або несхожі один на одного так само, як звичайні брати і сестри. Крім того, неідентичні близнюки можуть бути різної статі.
Близнюки другого типу – ідентичні (однояйцеві). Вони розвиваються з однієї яйцеклітини, з якої після розщеплення виходить дві дитини або більше. У цих близнюків однаковий набір генів, тому генетично вони ідентичні, з цієї ж причини вони завжди однієї статі.
Часто батьки хвилюються, чи не успадкували їхні діти які-небудь генетичні аномалії. Це так само визначається в момент зачаття.
І хоча дуже багато чого в здоров’ї, зовнішності та інших характеристиках дитини залежить від отриманого в момент зачаття набору генів, батьки повинні розуміти, що підтримка здоров’я під час вагітності, бажання виносити і народити малюка відіграють також дуже важливу роль у розвитку дитини.
Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.