У певні моменти життя кожному з нас доводилося здавати медичні аналізи. При цьому багатьох цікавить питання: що відбувається з біологічним матеріалом з моменту здачі до видачі результатів?
І якщо у звичайній бюджетній лікарні вам навряд чи хтось погодитися дати відповіді на ці ваші запитання, то в приватних клініках, де аналізи роблять платно, на такі питання просто зобов’язані відповісти.
«не втратити» біоматеріал. Для цього кожному зразку присвоюється індивідуальний штрих-код (реєстрація в електронному вигляді). Електронна база зберігає штрих-код, присвоєний кожному пацієнту, що дає можливість лікарю простежити динаміку результатів дослідження. Такий спосіб «позначки» ваших аналізів дає гарантію пацієнтам навіть з найпоширенішим прізвищем отримати результат саме свого аналізу.
власне здача аналізу, при якій вам повинні забезпечити максимум безпеки і комфорту. Аналіз крові з вени повинна брати спеціально навчена медсестра. Голка теж повинна бути спеціальною, двосторонньою, яка гарантує закритість системи після потрапляння крові в пробірку. Кінчик сучасної голки оброблений силіконом, що робить процес максимально щадним і майже безболісним. Інший кінець голки закрито м’яким гумовим клапаном, що перешкоджає зворотному току крові і не заважає проколу кришки пробірки. Чи варто говорити, що голки та шприци повинні бути одноразовими!?
ваше «замовлення» в пробірці поміщають в спеціальний термоконтейнер, в якому біоматеріал відвезуть на аналіз. Ці термоконтейнери — справжнє диво сучасної науки: підтримують температурний режим, визначений для кожного виду аналізу, попередньо в них матеріал охолоджується або при необхідності навіть заморожується. Тут же спеціальний таймер визначить, коли пробірка була доставлена в лабораторію, а також допоможе з’ясувати, чи змінювалася температура під час цієї частини подорожі.
Далі все відбувається власне в лабораторії, де матеріал оглядається двічі — комп’ютером і людиною. Комп’ютер визначить, в який потік відправити пробірку на дослідження. В обов’язки людини-технолога входить дослідження вмісту на предмет виникнення згустку, гемолізу або ін.
Сам аналіз робить робот — автоматичний аналізатор. Він зчитує штрих-код, запитує у електронної системи «завдання» і виконує його. Далі результат виводиться на екран приладу і автоматично відправляється в лабораторну інформаційну систему для підтвердження.
Але навіть при повному оснащенні інноваційною технікою, значення лікарів неоціненне. З цією метою всі результати аналізів проходять потрійну перевірку: системну, технологічну та лікарську. Коли черга доходить до лікаря, то він має право призначити повторне дослідження, якщо результати його не влаштували.
У разі особливо небезпечних інфекцій, позитивної реакції на них, підтверджуючі тести робляться в обов’язковому порядку.
Залишковий біоматеріал в спеціальному сховищі протягом семи днів чекає своєї долі. Адже можливий варіант, що пацієнт вирішить зробити і якісь додаткові дослідження. Але якщо цього не сталося, то в спеціальному приміщенні під дією високої температури і високого тиску пробірки утилізуються.
Далі результат попадає до пацієнта. При цьому, сьогодні йому не обов’язково ходити за ним до клініки, а можна отримати електронною поштою, факсом і навіть по телефону.