Що відбувається в мозку алкоголіка?

Відомо, що алкоголь негативно позначається не тільки на загальному стані організму, але і впливає на роботу мозку людини. У людей, які страждають від алкогольної залежності, спостерігається значне ослаблення зв’язку між лобовою часткою мозку. Та ще й областю мозку, що грає ключову роль в системі регуляції рухів.

Дослідження

Дослідження показали, що зв’язок між лобовою часткою, відповідальною за судження, прийняття рішень, мову, залишався порушеним навіть через тиждень після того, як хворий переставав приймати спиртне. При цьому фахівці ще до кінця не з’ясували, що може означати дане явище. На їхню думку, порушення зв’язку між цими областями може бути результатом пошкодження або однієї, або відразу обох областей, порушення шляхів їх з’єднання або навіть компенсаторна реакція, викликана пошкодженням в якійсь іншій області.

Хоча вчені відзначають, що ослаблений зв’язок між цими областями може бути ще до того, як людина починає пити, що і викликає схильність до алкоголізму.

Більш раннє дослідження показало, що хронічне вживання алкоголю може викликати зміни в структурі, метаболізмі та функції мозку. Справа в тому, що мозочок є однією із зон, найбільш чутливою до спирту. Його пошкодження викликає ряд проблем з рухом, рівновагою та координацією.

Щоб підтвердити дані явища, вчені запропонували 10 пацієнтам, що страждають на хронічний алкоголізм, провести сканування мозку за допомогою МРТ. Сканер допоміг простежити кровотоки, спрямовані в різні області мозку, і визначити, які з них і в якій мірі активні під час виконання тієї чи іншої задачі.

Пацієнти з хронічним алкоголізмом, які не вживали алкоголь вже протягом 5-7 днів і пережили стадію «ломки», просто повинні були постукати пальцями. Такий простий рух ініціює діяльність, як в мозочку, так і в лобовій частці.

Алкоголіки змогли виробити ту ж кількість постукувань, що і здорові люди, але їх мозок використовував інші методи для здійснення цих рухів. У мозку алкоголіків було виявлено менше функціональних зв’язків між лобовою часткою і мозочком. Це чітко вказує на ослаблення передачі нейронів у цих двох областях.

Результати дослідження

Якщо ж завдання було більш складним, ніж просте постукування пальцями, то рухи алкоголіків часто виявлялися неправильними.

Дане дослідження показало, що наслідки алкоголізму набагато більш серйозніше, ніж вважалося раніше.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.