Що таке вегето-судинна дистонія?

Нервова система керує діяльністю всіх органів і систем, координує всі процеси, які відбуваються в людському організмі, встановлює зв’язки з навколишнім середовищем, зокрема з природою.

У народній медицині такого діагнозу як вегето-судинна дистонія не існує. Адже це сукупність захворювань різних органів і тканин, які виникають внаслідок порушень роботи вегетативної системи. Основними факторами, які викликають захворювання, можуть бути фізичні чи психічні травми, розлади ендокринної системи, гострі та хронічні інфекції, інтоксикації, дефіцит вітамінів і мікроелементів в організмі та ін. Тобто декілька захворювань об’єднуються в один діагноз – вегето-судинну дистонію.

До першої групи захворювань вегето-судинної дистонії відносять хвороби, які відбуваються на тлі загального неврозу.

При вегетативних розладах можуть бути:

порушення серцевого ритму (як почастішання – тахікардія, так і сповільнення – брадикардія), серцева аритмія, задишка, надмірна пітливість, порушення функцій шлунково-кишкового тракту (запори або проноси).

До другої групи вегетативних неврозів лікарі відносять порушення в системах. Наприклад, внаслідок порушень у судинній системі підвищується або знижується кров’яний тиск; в дихальній – розвивається бронхіальна астма; в шлунково-кишковому тракті – виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки і т.п.

До третьої групи відносяться вегетативні неврози, які є наслідком патологічного процесу. При таких вегетативних неврозах найчастіше і виникає вегето-судинна дистонія, яка призводить до різких перепадів тиску і проявляється в підвищеній стомлюваності, слабкості, млявості, порушеннях сну, пригніченому настрої, головних болях.

Народна медицина пропонує при вегето-судинної дистонії рецепти з суниці лісової: влітку і взимку для профілактики корисно протягом двох тижнів пити по 1 склянці настою цієї рослини.