Багато людей страждають від підвищеної чутливості зубів, яка істотно впливає на якість життя. Наукова назва підвищеної чутливості зубів – гіперестезія зубної емалі. Існує два види гіперестезії: генералізована, коли чутливості схильні більше чверті всіх зубів, і локалізована, при меншій кількості.
Біль при гіперестезії дуже короткий, не більше 30 секунд, але різкий і гострий.
Причиною захворювання є, як не дивно, не захворювання емалі, а шар дентину, що знаходиться під нею, що має велику рихлість. Емаль ж є щитом і протистоїть агресивному впливу різних чинників на уразливий дентин. Але якщо емаль витончилася або зруйнувалася, то дентин залишається без захисту.
Але гіперестезія розвивається не тільки через зруйновану емалі. В шарі дентину знаходяться тонкі мікротрубочки – захист нервових закінчень. Як тільки дентинні канальця відкриваються, нервові закінчення оголюються, і на будь-який подразник зуб реагує різким болем.
– Біль, що виникає від гарячої або холодної їжі, тримається довго.
– Підвищена чутливість локалізується тільки біля одного зуба.
– Спеціальна зубна паста, яка ви користувалися протягом 2 тижнів, не дає результату.
При наявності даних симптомів, велика ймовірність запалення і необхідна консультація лікаря.
Однак підвищена чутливість зубів може бути наслідком нервових і ендокринних захворювань, порушень мінерального обміну, які виникають при особливих гормональних станах (вагітність, клімакс). Тому перед візитом до стоматолога варто відвідати ендокринолога.
При симптомах гіпертензії необхідно виключити з раціону все кисле і газоване, які руйнують зубну емаль.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.