Що робити з чутливими зубами?

Підвищеною чутливістю зубів, коли відчувається біль від гарячого або холодного, страждає більше однієї третини населення планети. Як вирішити цю проблему, розглянемо в нашій статті.

Чому виникає чутливість зубів?

Поширена думка, що в чутливості зубів винна тонка емаль. Насправді вона відіграє в цьому процесі лише другорядну роль. Зубна емаль – це захисний шар наших зубів, який з часом може витончитися або зовсім зруйнуватися. Коли ми вживаємо холодні або гарячі продукти, відростки нервових клітин, що знаходяться в тканинах дентину, передають імпульс зубному нерву, що і викликає неприємні відчуття. Таким чином, причиною чутливості зубів є поганий стан зубної емалі.

Що може викликати витончення або руйнування емалі?

1. Неправильна гігієна зубів

Мається на увазі неправильна чистка зубів. Насамперед, це неправильно підібрана щітка, занадто жорстка. Це можуть бути занадто агресивні зубні пасти з відбілюючим ефектом.

2. Патології

Різні захворювання, які супроводжуються порушенням мінерального обміну в організмі. Наприклад, нестача кальцію може стати причиною ослаблення зубної емалі.

3. Харчові кислоти

Вживання надмірної кількості продуктів з кислотою, фруктів, соків, кави, напоїв з барвниками, руйнівно діють на емаль.

4. Хвороби зубів

Ряд зубних хвороб також може руйнівно діяти на емаль. Парадонтит, карієс, зубний камінь, дефект пломб можуть негативно позначитися на стані емалі.

5. Неякісне відбілювання

В результаті неправильно підходу до даного процесу страждає зубна емаль.

6. Бруксизм

Бруксизм – це звичка скреготати зубами, в результаті чого стирається шар зубної емалі.

Як позбутися від чутливості зубів?

Якщо ви зіткнулися з такою проблемою, вамнеобхідна консультація стоматолога. Але жодна зубна паста, навіть найдорожча, не зможе відновити зубну емаль.

Лікар може знизити чутливість емалі, застосовуючи спеціальні гелі та лаки, що містять фтор. Таким чином на зуби буде нанесено спеціальний захисний шар, який захистить тканини дентину.

Також знизити чутливість зубів допоможуть гелі, що сприяють відновленню мінерального складу зубів. Іноді лікар може призначити препарати з вмістом кальцію.

Щоб компоненти, які зміцнюють зубну емаль, швидше проникали в тканини зубів, застосовують процедуру іонофорезу. Цей метод полягає в тому, що за допомогою слабкого розряду струму препарати швидше проникнуть в потрібні частини зуба.

Якщо вам вдалося впоратися з чутливістю зубів і тепер ні холодне, ні гаряче вам не страшно, не забувайте про регулярні візити до стоматолога, щоб неприємні відчуття не повернулися знову.