Що робити з алергією на тварин?

Милі котики і зворушливі цуценята викликають розчулення у більшості людей. Але є ті, хто «на дух їх не переносить», розумійте майже буквально. Маються на увазі алергіки. 15% людей відчувають муки закладеного носа, нежиті, свербіння і запалення очей, а іноді навіть хрипи в легенях після спілкування з тваринами. Так проявляється алергія.

Схема появи алергії на тварин зрозуміла багатьом: більшість домашніх тварин і птахів вкриті шерстю, які і викликають реакцію. Але насправді симптоми викликає не шерсть, а білок, що виділяється сальними залозами, слиною і відмерлими частинками шкіри. Даний алерген настільки малий, що залишається в повітрі навіть після збирання.

Як проявляється алергія?

Механізм впливу на організм схожий на реакцію на інші поширені алергени: чхання, нежить, запалення слизових очей, набряклість повік, губ, ообличчя, можуть виникнути хрипи в легенях. У важких випадках на шкірі може розвинутися кропив’янка або свербіж після торкання домашніх тварин. Небезпечна ситуація може скластися для людини, хвору на астму: ризик нападів різко зростає.

Що робити?

Якщо ви помітили у себе або у дитини ознаки алергії на домашню тварину, виходів може бути кілька. Найпростіший, і який порадить лікар, – позбавитися домашнього улюбленця, підшукавши йому хороший дім. Але для багатьох такий варіант неприйнятний, і страждальці просто запасаються лікарськими препаратами, продовжуючи ділити одну житлову площу з пухнастими друзями.

До речі, поки ви ще не завели вихованця, подумайте про гіпоалергенних тварин. Наприклад, така порода котів, як лисі сфінкси. Вони дійсно не змусять господарів чхати і плакати. Серед собак гіпоалергенністю виділяються пуделі і бічон фрайз. Існує думка, що чим менше порода, чим менше площа її тіла, тим менше алергенів виділяється в повітря. Але лікарі не дають гарантії захисту від алергічної реакції жодної породі.

Сучасна медицина на нинішньому етапі вже розробила лікування алергії, яке полягає в алерген-специфічній імуннотерапіі. Метод полягає у введенні пацієнту все зростаючих доз алергену. На жаль, в нашій країні даний метод поки недоступний.

Як вихід можна також розглядати заведення рептилії: черепахи, ящірки, ігуани або рибок. Звичайно, вони не так привабливі, зате не мають шерсті і лупи, дратівливого білка, а значить, можуть стати гарною альтернативою для любителів тварин.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.