Розбитий градусник – небезпека для оточуючих. Це ми засвоїли ще з дитинства. Але що робити, якщо градусник випадково все-таки розбився? Ртуть – мобільна речовина, яка швидко переходить в газоподібний стан.
При сильному отруєнні пари ртуті можуть призвести до незворотних наслідків. Хтось починає в паніці розкривати всі вікна, щоб провітрити приміщення. Але в цьому майже немає сенсу. А ось перебувати поруч з відкритою ртуттю небезпечно. Краще закрити двері в кімнату і покинути квартиру, захопивши з собою найнеобхідніше. В першу чергу треба багато пити води або соків, таким чином знижуючи ризик отруєння.
Якщо ви вирішили прибрати ртуть самостійно, слід подбати про захист дихальних шляхів. Добре, якщо в будинку є респіратор. Але якщо немає, підійде складена в кілька шарів марля, просочена водою або звичайний мокрий рушник. Ртуть краще прибирати м’яким пензликом, акуратно заганяючи кульки ртуті на білий папір, щоб було видно результат. З пензликом потрібно звертатися обережно, пам’ятаючи про те, що ртуть легко розпадається на більш дрібні частинки.
Зібрану ртуть і пензлик необхідно герметично упакувати, можна в поліетиленові пакети.
Якщо все зібрати акуратно і швидко, ризик отруєння буде мінімальний. Після завершення збирання рясно пити воду.
Найбільш сприйнятливі до ртутних парыв діти, люди похилого віку, люди зі зниженим імунітетом. По можливості краще відразу відправити їх на тимчасове місце проживання, щоб зменшити можливість контакту з просоченими ртуттю речами.
Рясне пиття і фрукти – найкраща профілактика отруєння, а також ці продукти дозволяють швидше вивести отруту з організму.
– нудота,
– блювота,
– головні болі,
– сонливість,
– алергічні реакції.
Якщо дані симптоми виникли, краще негайно викликати швидку допомогу.
Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.