Що робити, якщо дитина говорить погані слова?

Це питання рано чи пізно задають собі практично всі батьки. У наші дні в порядку речей серед школярів спілкування з вживанням нецензурних слів. Так що школярі, часто і в дитячому садку діти вимовляють такі слова, які наші бабусі і дідусі боялися навіть в думках допустити. Як же вберегти (відучити) дитину від лихослів’я?

Якщо дитина маленька і в розмові вживає нехороші слова, то, швидше за все, вона почула їх від старших і просто повторює, не розуміючи значення. У такому випадку вона пару разів ругнется і забуде. Хоча, якщо ви загострити на цьому увагу, або пожурити, або навпаки посмієтеся, то вважайте, що це слово міцно зайняло своє місце в лексиконі малюка.

Якщо дитина вимовила лайливе слово під час гри і не надала цьому ніякого значення, зробіть вигляд, що не почули. Але якщо вона лихословить свідомо, то краще пояснити малюкові, що ці слова вас ображають, і якщо він вас любить, то більше не стане вживати їх, щоб не засмутити вас.

Складнішою є справа з підлітками.

Крім лайливих слів вони ще вживають і сленг, який часто не розуміють дорослі. Хоча психологи вважають такий молодіжний жаргон нормою і радять батькам згадати себе в такому віці і слова, притаманні їх поколінню.

Вживаючи сленг, підлітки прагнуть довести, що вони краще за дорослих, які відстали від життя, а вони – вільні і розкуті. Не варто надто турбуватися з цього приводу. Підліток стане дорослим, і грубі слова самі по собі випаруються з лексикону. Якщо у вас з вашим чадом довірчі відносини, то ви завжди можете поговорити з ним, а він піде вам назустріч.

Але якщо сленг заборонити неможливо, то на матюки потрібно встановити сувору заборону. Спробуйте пояснити дитині, що такі слова – не свідчення крутості, але ознака убогості і сірості. Розмову з підлітком потрібно будувати спокійним довірчим тоном, а ось підвищення голосу може викликати лише агресію і дати зворотний ефект.

Вважається, що матюки приносяться з вулиці, але часто дитина переймає їх від батьків, адже тоді вона сприймає їх як норму спілкування. Тому, якщо зібралися виховувати дитину, спочатку проаналізуйте свою мову. Можливо, і вам необхідно утриматися від лихослів’я.