Якщо в парі спостерігається резус-конфлікт, то вагітність повинна проходити під особливо пильним наглядом лікарів. Вже з 12-го тижня жінка повинна регулярно здавати аналіз крові на вміст аллоіммунних антитіл. На пізніх термінах це потрібно робити щотижня.
Методи ДНК-діагностики в сучасній медицині дозволяють визначити резус-фактор у плода за аналізом крові матері. При негативному резус-фактор у плода причин для занепокоєння немає. Якщо резус-фактор позитивний або не визначений, то при відсутності антитіл у матері, необхідно на 28-му тижні зробити профілактичний укол імуноглобуліну. Відразу після народження у дитини беруть кров, і якщо резус-фактор позитивний, укол повторюють ще раз. Такий укол потрібно робити після будь-якої кровотечі під час вагітності або в разі травм живота.
Але якщо у матері виявлено антитіла, укол імуноглобуліну протипоказаний! У цьому випадку потрібно ретельно спостерігати за плодом, щоб не допустити розвитку ускладнень, таких як пізній токсикоз або підвищений тиск, який сприяє підвищенню проникності плаценти.
При підозрах на поганий стан плода і анемію, роблять амніоцентез і кордоцентез – прокол плодового міхура або пуповини для встановлення точного діагнозу.
Якщо у жінки негативний резус-фактор, то на облік вона повинна ставати якомога раніше, також її організм вимагає додаткових досліджень і аналізів. Питання про рішення введення імуноглобуліну має вирішуватися тільки самими кваліфікованими лікарями.
В лабораторії Центра Сімейної Медицини ви можете здати аналізи та отримати надійний результат оперативно.
-Без попереднього запису
-Прийом аналізів з 08:00-12:00
м.Кам’янець-Подільський, вул. Драгоманова 14А.