Прийнято вважати, що негнучкі суглоби і біль, що заважає пересуватися, – доля старих. Але це помилкове переконання: з 10 осіб, які скаржилися на проблеми з суглобами, 6 – люди, молодші 60 років.
Чим раніше ви звернетеся до лікаря при перших ознаках захворювання, тим ефективнішим буде лікування. У цьому випадку лікар має можливість запобігти незворотні наслідки, які з часом розвиваються в хворих суглобах. Буде призначено індивідуальний курс лікування з урахуванням причин, що викликають біль.
Але якщо з яких-небудь причин потрапити до лікаря не виходить, потрібно подбати про свої суглоби самостійно. В першу чергу, потрібно розвантажити їх, регулярно виконувати комплекс вправ лікувальної гімнастики, дотримуватися дієти. Також слід скористатися безрецептурними засобами, які допоможуть полегшити біль, зменшити набряклість, уповільнити і зупинити запальний процес в суглобах. До них відносяться мазі, креми і гелі, призначені для місцевого застосування. При їх використанні оптимальна концентрація діючої речовини створюється саме в місці нанесення.
При регулярних заняттях, таких як ходьба або плавання, зберігається рухливість суглобів і зменшується біль завдяки тому, що м’язи навколо них стають сильнішими. При цьому тренування не повинні бути виснажливими. Комплекс лікувальної гімнастики включає в себе три типи вправ:
– вправи на розтяжку – покращують гнучкість, корисні для суглобів;
– силові вправи – зміцнюють м’язи і збільшують діапазон рухів; чим сильніше м’язи, тим краще вони підтримують суглоби;
– кардіовправи – корисні для здоров’я серцево-судинної системи, допомагають контролювати вагу, в деяких суглобах здатні зменшити набряк.
Якщо ви стикаєтеся з болями в суглобах, рекомендуємо вам звернутися до наших спеціалістів у Центрі Сімейної Медицини. Наши фахівці проведуть докладне обстеження, включаючи необхідні діагностичні процедури, та розроблять індивідуальний план лікування для вас.