Що робить нас дурнішими?

Від чого залежить гнучкість розуму людини? Спадковість, навчання, а, може, спеціальне харчування?

Вчені з’ясували, що велика кількість насичених жирів в організмі затримує функцію допаміну – важливого нейромедіатора, що відповідає за мотивацію. В ході досліджень було встановлено, що багате жирами харчування негативно відбивається на гнучкості розуму: уповільнює реакцію, погіршує пам’ять і навіть викликає почуття депресії.

Отже, велика кількість насичених жирів впливає на функції мозку, руйнуючи нейронні ланцюги, що призводить до порушень настрою, наркотичної залежності та переїдання. Цей процес схожий на випадок з героїном: чим більше насичених жирів людина вживає, тим більше їй їх хочеться і тим більші порції потрібні для задоволення.

Фактор, що притуплює розум

Ще один фактор, який притуплює розум – звичка робити кілька справ одночасно. Мозок людини не запрограмований на багатозадачність. Коли ви думаєте, що робите відразу кілька справ, насправді перескакуєте з одного завдання на інше. При цьому швидше витрачається глюкоза, що виснажує і збиває з пантелику мозок.

Виконання декількох завдань одночасно перешкоджає творчому мисленню. Поки ми перемикається з одного завдання на інше, повертаючись і починаючи все заново. Таким чином, ми позбавляємо наші думки новизни, вони стають більш штучними.

Deadline come closer, but girl never lose patience. Hardworking focused woman in trendy glasses concentrating on writing essay, sitting in cozy cafe near laptop, working and making notes carefully.

Неправильне читання листа

Доведено, що якщо ми починаємо читати лист в електронній пошті в середині виконання завдання, то знижуємо свій IQ на 10 пунктів, так як розум йде від основної роботи. Саме з цієї причини небезпечно розмовляти по телефону, якщо ви перебуваєте за кермом.

Крім того, багатозадачність сприяє виробленню кортизолу – гормону стресу, і адреналіну, які заважають ясно мислити.

Вплив Інтернету

Наступна причина, по якій ми дурнішаємо, – Інтернет. Доступність інформації в будь-який час значно полегшила наше життя, але ми стали менше покладатися на нашу пам’ять.

Гіпокамп мозку відповідальний за нові спогади. Звичка користуватися пошуковими системами впливає на те, як ми зберігаємо інформацію. Вчені з’ясували, що тепер ми з більшою ймовірністю згадаємо, де зберігаємо інформацію, ніж саму інформацію.

Схильність до солодощів

Любов до солодощів також уповільнює роботу мозку. Цукор, що міститься у фруктах, меді, кондитерських виробах впливає на здатність інсуліну перетворювати цукор в енергію для розумових процесів.

Однак жирні кислоти омега-3 протидіють цьому, захищаючи синапси (хімічні шляхи) від пошкоджень.

І хоча клітини мозку потребують глюкози для нормальної роботи, занадто велика їх кількість за короткий час може привести до цукрового «вибуху», що викличе нервозність і перезбудження.

Жування

Якщо ви любите жувати жуйку, то ваш мозок теж починає давати збій. Ще недавно вчені говорили про позитивний вплив жуйки на мозок, вважаючи її вправою для підвищення кровотоку до мозку. Але новий експеримент показав, що під час жування жуйки людина відволікається від завдання з короткочасного запам’ятовування.

Порушення режиму дня

Порушення добового режиму також несприятливо для нормальної роботи мозку. В ході дослідження було встановлено, що регулярний розлад внутрішнього добового ритму організму зменшує число нових нейронів в гіпокампі. При цьому ефект може зберігатися ще місяці після розладу. Страждає при цьому і здатність до навчання.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.