Що робить людину дурнішою?

Розмови про самовдосконалення сьогодні стали цілком буденними. Але мало хто замислюється про те, що веде до деградації. У той же час вчені виділили цілий ряд факторів, через які ми стаємо дурніше.

1. Реаліті-шоу

В Австралії було проведено дослідження, учасникам якого запропонували подивитися реаліті-шоу, а відразу після перегляду пройти тест на кмітливість. Виявилося, що ті, хто дивився шоу, впоралися із завданнями набагато гірше, ніж ті, хто його не дивився.

2. Солодощі

Регулярне вживання цукру протягом 6 тижнів і більше пригальмовує роботу мозку, утруднюючи запам’ятовування і навчання.

3. Одночасне виконання декількох завдань

Вчені Стенфордського університету визначили, що люди, які постійно використовують відразу декілька електронних засобів (наприклад, телефон, ноутбук, фотоапарат), гірше зосереджуються, контролюють свою пам’ять і переключаються з однієї діяльності на іншу.

4. Жувальна гумка

Жуйка погіршує короткочасну пам’ять, зокрема, впливає на запам’ятовування послідовності і відмінних рис.

5. Порушення біоритму організму

Таке трапляється, наприклад, при перельоті через кілька часових поясів. Вчені провели експеримент з хом’яками, при якому змінювали їх режим кожні три дні протягом місяця. В результаті у тварин почало вироблятися на 50% нейронів менше, ніж при нормальному режимі.

6. Підвищений рівень фтору

Дослідження показали, що у дітей, що живуть в районах з високим вмістом фтору, рівень IQ значно нижче, ніж у тих, хто живе в районах з нормальним рівнем цієї речовини. Фтор часто входить до складу питної води.

7. Тілесні покарання в дитинстві

Університетом Манітоби було проведено масштабне дослідження, в ході якого вчені з’ясували, що 5% всіх розумових порушень стали причиною шльопання та інші тілесних покарань в дитинстві.

8.Пасивне куріння

Про шкоду пасивного куріння вже сказано досить багато в пресі. Але тепер є з’ясувався ще один його негативний чинник – пасивне куріння знижує IQ і успішність у школі у дітей, які постійно йому піддаються.

9. Снодійне і антидепресанти

Регулярний прийом цих препаратів може викликати втрату пам’яті, слабоумство і навіть суїцидальні думки. У тих, хто приймає відразу обидва препарати, можуть виникнути проблеми з центральною нервовою системою.

10. Дефіцит йоду

Нашому організму потрібно зовсім маленька кількість йоду. При цьому дуже важливо, щоб він був присутній ще до народження. Якщо під час внутрішньоутробного розвитку був присутній дефіцит йоду, це може призвести до серйозних фізичних та розумових порушень. А у дорослої людини нестача йоду може призвести до скорочення рівня IQ на 13 одиниць.