У сучасній медицині настільки популярна тема стовбурових клітин, що вона обговорюється не тільки у вчених колах, а й у засобах масової інформації, і на сімейних радах. Стовбурові клітини стали надією людства на подолання важких захворювань, збереження краси та молодості.
Сьогодні вже майже всім відомо, що стовбурові клітини — це ті перші клітини, з яких починається розвиток будь-якого організму, саме вони перетворюються на клітини, з яких формуються тканини і органи.
Британське видання «New England Journal of Medicine» інформує, що найбільш правдивим показником стану здоров’я людини є кількість стовбурових клітин, які циркулюють в його крові. Найбільше їх у новонародженого, але з віком кількість стовбурових клітин зменшується, що знижує здатність організму до регенерації і саморегуляції.
Вчені Європи та Америки ведуть постійний пошук методів збільшення стовбурових клітин. У рамках недавніх досліджень вони дійшли висновку, що грудне вигодовування не просто корисно, а й життєво необхідно для малюка, так як у грудному молоці міститься 3 види стовбурових клітин.
Разом з тим вчені працюють далі і знаходять все нові методи підтримки кількості стовбурових клітин в організмі дорослої людини. Більше того, вже є результати, причому вельми несподівані. В одному з досліджень, яке проводили в Королівському університеті Белфаста, Великобританія, було встановлено, що заняття сексом стимулюють перетворення стовбурових клітин в нейрони головного мозку.
У свою чергу німецькі, американські та японські вчені довели, що вироблення клітин-попередників судин і основних структур серця збільшують заняття спортом. В одному з популярних британських медичних журналів була опублікована наукова стаття, в якій йдеться, що після фізичних навантажень збільшується здатність стовбурових клітин до міграції. Вчені пояснюють це тим, що м’язові клітини при скороченні стимулюють дозрівання стовбурових клітин.
Китайські вчені в ході своїх досліджень встановили, що освіта стовбурових клітин стимулює аскорбінова кислота (вітамін С), тому вони рекомендують регулярно вживати багаті на неї шипшину, чорну смородину, брюссельську капусту і лимон.
Проте, жоден з цих методів поки не дає повної гарантії захисту від руйнування стовбурових клітин з віком.
Самим останнім і найбільш надійним джерелом стовбурових клітин, знайденим вченими, стала пуповинна кров. Пуповинна кров має високу концентрацію клітин, що містяться в кістковому мозку, їх ще називають «гемопоетичні» стовбурові клітини. Така кров збирається певним чином, обробляється і зберігається в спеціальних банках. У розвинених країнах світу давно фінансуються подібні організації, так як усвідомлюють, наскільки це безцінний матеріал. В Україні донедавна щорічно викидалися тонни пуповинної крові, яка могла врятувати тисячі життів. Тепер і в нашій країні існує Сімейний банк пуповинної крові Гемафонд, де можна зберігати кров вашого малюка.
Сьогодні наші лікарі навчилися за допомогою пуповинної крові, багатої відроджучими стовбуровими клітинами, рятувати життя дітей, які хворі вродженим пороком серця, у яких відхилення в розвитку, захворювання центральної нервової системи. Світова медицина, використовуючи стовбурові клітини, навчилася боротися з більше ста захворюваннями.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.