Що не можна їсти натщесерце?

Сніданок – найважливіший прийом їжі в день, коли організм разом з їжею накопичує енергію для активної діяльності. Однак це не означає, що вранці можна їсти все підряд. Існує ряд продуктів, які краще не включати в сніданок.

1. Дріжджі

Дріжджі сприяють виробленню шлункових газів, через що шлунок роздувається, що не особливо приємно. Натщесерце будь-яка дріжджова дієта – зло.

2. Кава

Кофеїн, потрапляючи на слизову шлунка, починає її дратувати. У відповідь виробляється шлунковий сік, а якщо йому «не дати» іншої їжі, він стає агресивним і починає роз’їдати слизову. Згодом це може призвести до гастриту. Також кофеїн дратує жовчний міхур. У відповідь той скорочується і викидає порцію жовчі, необхідну для перетравлення їжі. Але якщо перетравлювати нічого, то жовч просто поширюється безцільно по організму. Якщо думаєте, що дію кави можна пом’якшити молоком, то ви помиляєтеся. Пояснюється це тим, що в’яжучі речовини, які містяться в каві і чаї, зв’язуються з білками молока і утворюють майже нерозчинні сполуки, які осідають каменями в нирках.

3. Йогурт

Завдання йогурту – допомагати перетравлювання їжі за допомогою корисних бактерій. Але якщо ці помічники потраплять в організм до їжі, то їх просто поглине шлунковий сік, і ніякої користі не буде. Йогурт треба їсти після їжі, і то ввечері.

4. Цитрусові

Кислота, яка у великій кількості міститься в цитрусових, з великим ентузіазмом накидається на слизову, поступово роз’їдаючи її. Якщо ваш шлунок повністю здоровий, то можете час від часу включати в ранковий раціон цитрусові. Але якщо ви страждаєте гастритом з підвищеною кислотністю, виразкою або іншими проблемами шлунково-кишкового тракту, то від цитрусових краще відмовитися.

5. Цукор

Мається на увазі не тільки сам цукор, а й всі продукти з його змістом і навіть солодкі фрукти типу бананів. Справа в тому, що цукор моментально засвоюється і дратує підшлункову залозу. У відповідь вона починає виробляти інсулін. Рівень цукру в крові миттєво падає, що веде до стану апатії, втоми замість того, щоб бути бодрим і енергійним.

6. Груші

Груші містять багато грубої клітковини, яка травмує ніжну слизову органів травлення. Тому груші краще їсти в другій половині дня.

7. Хурма

Так само, як і в груші, в ній багато складноперетравних волокон, які сповільнюють моторику шлунку і кишечника.

8. Часник

Часник і різні спеції діють за принципом кофеїну: сильно подразнюють слизові і жовчний міхур.

9. Холодні напої

Вони звужують судини шлунка, через що починаються проблеми з кровообігом і весь процес перетравлення виявляється порушеним. Тому пити холодні напої ні до їжі ні після не рекомендуються, краще – через пару годин.

Варіанти ідеального сніданку

1. Вівсяні пластівці з молоком, шматочками несолодких фруктів і горіхами. Каша – джерело повільних вуглеводів, які покращують процес травлення. Цукор з таких складних вуглеводів звільняється поступово, підтримуючи необхідний рівень енергії кілька годин.

2. Білки і овочі. Серед овочів краще сезонні, але взимку підійдуть і заморожені. Джерелом білка є яйця, біле м’ясо, риба. Вони засвоюються повністю, дають відчуття ситості і прискорюють обмін речовин.

3. Тости з цільнозернового хліба з сиром і зеленню. Сир також є джерелом білка, а цілісні зерна зберігають в собі багато вітамінів і мікроелементів.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.