Сидячий спосіб життя – бич офісних працівників. Велика частина їх життя проходить перед екраном комп’ютера, в нерухомому стані. Але до чого може призвести відсутність фізичних навантажень?
Отже, яка перспектива чекає того, хто кожного дня сидить без руху? Що ми приносимо в жертву стабільної зарплати, яка змушує нас годинами на проліт сидіти, втупившись в монітор?
Дослідники Duke University Medical Center встановили, що малорухливий спосіб життя загрожує накопиченням вісцерального жиру, який збирається навколо внутрішніх органів, в основному на животі. Спостереження показало, що всього шість місяців відсутності фізичних вправ збільшує кількість вісцерального жиру на 8,6%. Це призводить до резісентності до інсуліну, серцево-судинним захворюванням та іншим метаболічним синдромам. Тобто підвищення рівня вісцерального жиру загрожує ожирінням, а також є чинником розвитку остеоартриту.
Без регулярної діяльності вони просто атрофуються і стануть слабкими і в’ялими! Це не просто вплине на здатність вашого тіла працювати ефективно, але й виглядати буде непривабливо.
Що трапиться з кістками? Вони теж ослабнуть, а це призведе до остеопорозу в літньому віці. Це говорить про те, що фізичні навантаження важливі не тільки в молодості, а й з віком і спрямовані на підтримку сил кісток.
У бездіяльності знижується тонус серцево-судинної системи, особливо страждають серце і легені. Адже серце – це м’яз, а тому, чим він сильніший, тим більше крові може перекачати і тим краще кров циркулює по тілу.
Фізичні навантаження сприяють виведенню токсинів з організму через піт. Виходить, чим менше ми рухаємося, тим більше токсинів затримується в тілі.
Фізкультура є головним інструментом у підтримці або втрати ваги поряд з правильним харчуванням. За відсутності рухів різко зростає ризик ожиріння, особливо, якщо малорухливий спосіб життя супроводжується легким доступом до небажаних продуктів харчування. І легковажно ставитися до такого способу життя не можна, так як він веде до ранніх смертей і серйозних захворювань.
До речі, дослідники гонконгівського університету стверджують, що сидячий спосіб життя більш небезпечний, ніж куріння. Вони довели, що 20% всіх смертей людей після 35 років пов’язані з сидячим способом життя. Також недолік активності збільшує ризик захворювання раком на 45% у чоловіків і на 28% у жінок, ризик респіраторних захворювань на 92% у чоловіків і на 75% у жінок, ризик смерті від серцево-судинних захворювань на 52% у чоловіків і на 28% у жінок.
Чи достатньо цієї страшної статистики, щоб ви відірвалися від екранів і купили абонемент у фітнес-центр? Всіх цих неприємностей можна уникнути, якщо регулярно виконувати прості вправи. Недарма кажуть, що лінь – головний ворог здоров’я! Хочете добре себе почувати, краще спати, швидше думати? Зробіть фізичні вправи невід’ємною частиною свого життя!