Міфи про захворювання – річ не тільки шкідлива, а й небезпечна. Вони можуть викликати у хворого як безпідставні страхи, так і легковажне ставлення до лікування.
Багато міфів супроводжує таке незручне захворювання, як синдром гіперактивного сечового міхура (СГСМ). А між тим, це захворювання супроводжує кажого п’ятого жителя планети. При цьому жінкам дістається від цієї хвороби дещо частіше, ніж чоловікам у зв’язку з анатомічною будовою мочеплової системи.
Головною ознакою хвороби є часті, сильні, а головне, раптові позиви до сечовипускання. Саме тому гіперактивний сечовий міхур доставляє хворому масу незручностей і в цілому знижує якість життя.
Незважаючи на значну поширеність хвороби, більшість людей все ж мають про неї хибне уявлення.
Вчені виступили в ролі руйнівників міфів про СГСМ.
СГСМ – природне явище в літньому віці
Насправді це явище носить патологічний характер. Незалежно від віку при появі симптомів синдрому слід звернутися до лікаря, і чим раніше, тим краще шанси на зцілення.
СГСМ – виключно «жіноча» хвороба
Захворювання нерідко вражає чоловіків, жінки всього трохи «обганяють» представників сильної статі в цій неприємності.
СГСМ – невиліковне захворювання
Якщо не лікувати – невиліковне. Існує ефективне комплексне лікування, що включає лікарські засоби, фізіотерапію і спеціальні вправи.
У чоловіків СГСМ є ознакою захворювань передміхурової залози
Насправді синдром може з’явитися незалежно від стану передміхурової залози.
Людині, яка страждає СГСМ, краще не сміятися, щоб не сталося «ексцесу»
Це не правда. Сміх може викликати «протІчку» при іншому захворюванні сечового міхура – стресовій інконтиненції.
Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.