Що лікує лісова суниця?

Що лікує лісова суниця?

У суниці все цілюще: квіти, листя і ягоди. Хочу зауважити, що найкращі лікувальні властивості має лісова, а не городня рослина. І про це відомо з давніх-давен.

Зокрема, настої та настоянки із її листя сприяють роботі сечостатевої системи (особливо нирок), дуже добре виводять з організму солі сечової кислоти (урати), тобто помічні при подагрі. Щоб виготовити такі ліки треба подрібнити і змішати 2 частини листя суниці лісової, 2 частини листя чорної смородини і 1 частину трави споришу (гірчак пташиний). Одну столову ложку суміші залити 1 склянкою окропу, настояти до охолодження. Внаслідок застосування таких цілющих ліків ніяка подагра не скує ваші ноги. Позбудетесь застою в нирках та сечовому міхурі. А отже, ліки із суниці не лише мають жовчогінну та сечогінну дію, це також надійна профілактика сечокам’яної (жовчокам’яної) хвороби.

Для нормальної діяльності шлунково-кишкового тракту, селезінки ця рослина теж помічна. По-перше, покращує апетит, травлення, тамує спрагу. По-друге, допомагає при гепатитах, гастроптозах, гіперацидному гастриті (коли шлунок погано працює) і навіть при виразці дванадцятипалої кишки, налагоджує перистальтику кишківника, усуває закрепи. Рецепт приготування ліків такий: одну чайну ложку подрібненого листя залийте однією склянкою окропу, настояти до охолодження. Пити двічі на день (вранці та ввечері).

Настої та настоянки з листя рослини

Настої та настоянки з листя рослини розширюють периферичні судини (тоді добре циркулює кров і вона живить кожну клітину організму), знижують артеріальний тиск, посилюють амплітуду серцевих скорочень. Тож корисні при гіпертонії, атеросклерозі, набряках, неврастенії, безсонні, коли погано працює серце.

Завдяки антимікробним, протизапальним, потогінним властивостям чай із суниці п’ють при застуді (коли висока температура тіла, нежить), бронхітах, бронхіальній астмі, вірусних захворюваннях. Завдяки гіпоглікемічним властивостям корисна хворим на цукровий діабет (листя суниці можна поєднувати з листям чорної чорниці).

Якщо на шкірі з’являються висипи, знайте: в організмі порушено обмін речовин. Щоб його налагодити, також раджу чай із листя суниці.

Застосовують настої і зовнішньо (при мокнучих, кровоточивих ранах, гнійних запальних процесах). Ними обмивають хворі ділянки тіла, полощуть горло, ротову порожнину (навіть для профілактики захворювань).

Наталія Земна