Що допоможе нам стати розумнішими?

Дана стаття заснована виключно на наукових фактах. Як відомо, вчені — люди розумні. Що допомогло їм виявити свої розумові здібності: гени, освіта або наполегливість? Напевно, все в комплексі. Але є й інші речі, які допомагають підвищити кмітливість, що довели ті ж вчені.

5. Наш одяг

Несподіване відкриття, але факт — одяг, який ми носимо, здатний впливати на нашу кмітливість. У дослідженні взяли участь добровольці, яким було запропоновано вирішувати логічні задачки. При цьому всіх добровольців поділили на дві групи: половина учасників була одягнена в звичайний одяг, іншу половину попросили надіти лабораторні халати. Дивно, але добровольці в халатах зробили набагато менше помилок.

Щоб переконатися, що це не просто збіг, вчені запропонували учасникам інші задачки. На цей раз на всіх одягнули халати, але одним сказали, що на них халати дослідників, а іншим, що вони носять халати художників. І що ви думаєте? Ті, хто був у «халатах дослідників», знову зробили менше помилок!

Експеримент переконав, що так званий «одяг вченого» надає значний психологічний ефект. Люди в халатах відчули себе справжніми ученими, а це змушує їх викладатися по повній.

Так само помічено, що бікіні надає зворотний ефект на жінок. Для цього дві групи жінок одягнули в светри і бікіні. Виявилося, що ті, хто був одягнений у светри, міркували набагато краще. А ось на кмітливість чоловіків купальні костюми ніяк не вплинули.

4. Поганий настрій

Парадоксальне відкриття вчених: поганий настрій робить нас розумнішими. Експеримент провели австралійські вчені, які показували добровольцям фільми нейтрального змісту і про рак і смерть. Після перегляду їм запропонували різні завдання. Виявилося, що ті, у кого був поганий настрій після перегляду фільму, зробили менше помилок і проявили краще аналітичні здібності, створили більш креативні колажі.

3. Танці

Вже давно вчені стурбовані тим, як перемогти старече недоумство. З цією метою вони аналізують вплив різних діяльностей, які можуть підтримати інтелект на належному рівні. Те, що люди, що не дозволяють своєму мозку лінуватися, рідше страждають у старості недоумством, доведено давно. Саме тому рекомендується частіше тренувати свій мозок кросвордами і задачками. Однак більш ефективним засобом названі танці! Цей вид діяльності людини дозволяє знизити ризик розвитку недоумства на 76%. При цьому такий ефект дають саме танці, а не біг, плавання або будь-яка інша активна діяльність.

2. Нікотин

З дитинства нам твердили: «Крапля нікотину здатна вбити коня, а людину і поготів». Однак, схоже, нікотин разом з згубною дією паралельно підвищує розумові здібності нашого мозку.

Данські вчені з’ясували, що нікотин, що міститься в сигаретах, покращує пам’ять і здатність до навчання. Протестувавши нікотиновий пластир на літніх людях, які страждають на хворобу Альцгеймера, вчені помітили, що через деякий час вони почали в два рази швидше відповідати на запитання. Але якщо ви не страждаєте хворобою Альцгеймера, то не експериментуйте з нікотином, так як до здорових людей це не відноситься.

1. Електрика

Як би дивно це не звучало, але для того, щоб мозок змусити краще працювати, його можна «зарядити».

Австралійські вчені створили так звану «пряму транскраніальну електричну стимуляцію» мозку. За допомогою цієї системи вчені направляють в мозок сміливця електричний струм, щоб зрозуміти, чи буде він краще міркувати. І переконалися, що добровольці, які зважилися на це, дійсно вирішували більш складні задачки, ніж середньостатистична людина. Було навіть підраховано, що електрика здатна в три рази підвищити здатність до вирішення завдань!

На даний момент ця технологія знаходиться на стадії розробки і, цілком можливо, що через деякий час прилади для стимуляції мозку стануть такими ж звичними як фен або блендер.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.