Вчені вже давно встановили, що розвиток мозку і формування нервової системи дитини тісно пов’язані з дрібною моторикою рук. При добре розвиненій дрібній моториці у малюка краще розвивається мовлення, багатше словниковий запас. Всім батькам рекомендують з народження розвивати дитячі пальчики, а через них і мовлення дитини.
Психологи і педіатри стверджують, що саме ступінь розвитку дрібної моторики може багато розповісти про розумові здібності дитини першого року життя. Чим вдаліше і вправніше малюк користується власними пальчиками, тим успішніше буде його навчання в майбутньому.
Але якщо у дитини проблема з пальчиками, це не означає, що його чекають проблеми в навчанні. Моторику можна розвивати і розробляти. Необхідно грати з малюком, давати йому в руки різні предмети, в процесі гри збагачувати словниковий запас, що сприятиме розвитку логічного та аналітичного мислення.
Перш за все, це конструктор, збирання круп, гудзиків, робота з пластиліном і малювання. Звичайно, все це повинно відбуватися під наглядом дорослих. Сьогодні продаються ігри-шнурівки, всілякі головоломки і мозаїки.
Але в самому ранньому віці дітям корисно проводити масаж пальчиків і долоньок, робити з дитиною гімнастику. Підростаючи, малюк буде повторювати за мамою рухи пальчиками.
До речі, розвиток дрібної моторики – це не новомодне явище. Ще наші бабусі і прабабусі грали з дітьми в «ладушки», «сороку», «козу рогату», які також зараховуються до пальчикових ігор і сприяють розумовому розвитку дітей.
Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.