Про користь клітковини для здоров’я пишеться і розповідається багато. Тим не менш, багато хто продовжує ігнорувати цей незамінний дар природи. Американські представники академії сімейних лікарів закликають споживачів збільшити кількість клітковини в своєму раціоні. Експерти впевнені, цей компонент дієти допоможе вирішити багато проблем зі здоров’ям.
Клітковина міститься у всіх продуктах рослинного походження і незамінна для кожного, хто бажає завжди залишатися в гарній формі.
На перший погляд може здатися дивним, але клітковина не є джерелом енергії. Вона не містить вітамінів, мінералів та інших поживних речовин. Більш того, клітковина — це рослинні волокна, важкозасвоювані і неперетравлювані, тому до середини минулого століття вчені думали, що клітковина марна для організму людини. Але разом з тим саме вона гарантує хороше травлення і захищає від ряду захворювань, а також допомагає позбавитися від зайвої ваги і корисна для роботи серця.
Фахівці з університету Алабами впевнені, що харчові волокна з фруктів, овочів, цілісного зерна і бобів можуть допомогти знизити рівень холестерину. Багато експертів з харчування висловлюють думку, що людина повинна споживати в день як мінімум 25 г клітковини як частину збалансованої дієти. Американські медики пропонують підвищити цю цифру до 14 г клітковини на кожні 4200 кілоджоулів з’їденої енергії. Принаймні 10 г повинні бути джерелом розчинної клітковини. Справа в тому, що розчинні харчові волокна допомагають відчути насичення швидше, що допомагає контролювати вагу.
Клітковина сприяє зниженню цукру в крові, тому необхідна людям, що страждають на цукровий діабет. А властивість знижувати холестерин в крові робить її обов’язковим елементом в раціоні хворих гіпертонією, варикозом і атеросклерозом.
Клітковина – справжній чистильник нашого кишечника. Треба сказати, що користь клітковини полягає в тому, що вона позбавляє травний тракт від всіляких запалень. Вона очищає ворсинки кишечника від шлаків, а також не дає йому всмоктувати вже наявні шлаки, поглинає радіонукліди та токсини. Клітковина — справжній порятунок при боротьбі із запорами. Якщо ви відчуваєте проблеми зі стулом, то продукти з клітковиною просто необхідні вам. Також вона сприяє профілактиці утворення каменів у жовчному міхурі.
Клітковина буває двох видів — розчинна і нерозчинна. Розчинна клітковина при контакті з водою перетворюється на желе, нерозчинна не змінюється. Обидві клітковини повинні незмінно бути присутніми в щоденному раціоні.
Дослідження показали, що корисні бактерії не можуть розмножуватися в розчині. Частина бактерій вибирає середовищем проживання слизову, а решта — не переварену клітковину.
Джерелом клітковини служать будь-які свіжі фрукти і овочі, хоча універсальною, найбільш придатною абсолютно всім є клітковина шовковиці.
Самими доступними джерелами розчинної клітковини є квасоля, овес, горіхи, насіння, цитрусові, ягоди. Серед джерел нерозчинної клітковини можна назвати висівки, моркву, більшість овочів. Соєві боби містять обидва види клітковини.