Щастя – теж стрес?

Коли психологи рекомендують нам утримуватися стресових ситуацій, ми завжди уявляємо конфлікти та інші життєві неприємності, від яких краще триматися подалі. Але нам і в голову не приходить, що деякі щасливі життєві події діють на нашу нервову систему як сильний стрес. Як не дивно, але події, покликані викликати позитивні емоції, мають прямо протилежний ефект з точки зору впливу на організм і стають причиною стресу.

Деяким це може здатися нелогічним, проте порушення повсякденної рутини і звичного режиму провокує стресову реакцію. Наприклад, для багатьох трудящих вихідний день неділя є самим неспокійним днем тижня. Стресові відчуття пов’язані з почуттям тривоги і хвилюваннями про майбутній тиждень.

Дослідження

Дослідження психологів показали, що стрес по неділях відчувають 26% людей, що турбуються про вихід на роботу в понеділок.

Ще одним стресовим чинником є підвищення в посаді або зміна роботи. Дослідження показали, що стрес, пов’язаний з просуванням по службі, займає друге місце після розлучень за своєю кількістю.

Наступним «щасливим» стресовим чинником є закоханість. Незважаючи на те, що почуття закоханості знижує стрес за рахунок вироблення гормону ендорфіну, але невідомість характеру початкового етапу відносин може викликати у людини страх, переживання, тривогу, гормональні зміни і постійні скачки настрою, тим самим створюючи справжній емоційний переворот і стресовий стан.

Однією з найбільш стресових подій у році для людини є день народження. Подарунки, посмішки і добрі побажання – це найприємніша частина події. Але нагадування про те, що молодість йде, підведення підсумків минулих років мало у кого викликає радість, особливо, коли свічок на торті стає все більше…

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.