Щастя передається генетично!

Останнє століття вважається століттям депресій. Тисячі людей страждають від них, а ще більше думають, що страждають і захоплюються антидепресантами. У чому причина поганого настрою і чи є можливість з ним боротися?

Відчуття щастя є предметом дослідження вчених протягом багатьох років. А нещодавно співробітники Лондонського королівського коледжу висунули чергову гіпотезу – схильність до нудьги передається у спадок…

Вчені встановили, що вся причина депресій криється в підступному гені 5-НТТ, так як саме він відповідає за витрату мозком гормону серотоніну, наявність якого прямо пов’язана з нашим настроєм. Чим менше серотоніну, тим більше пригніченими ми себе відчуваємо.

Однак висновки вчених ще не привід в черговий раз зариватися в депресію з образою на предків, що не нагородили вас достатньою кількістю цього «щасливого» гена. Відкриття має і зворотний бік.

Ймовірно, що вміння радіти життю теж закладається генетично. Якщо у вашому роду були веселуни, які почували себе чудово, незалежно від рівня достатку і соціальних обставин, то і ви володієте властивістю справлятися з нудьгою. І тут важливо послідовно розвинути «гормон щастя», а не пригнічувати, в чому величезну роль відіграє виховання.

Запам’ятайте — чим яскравіше і багатше враження перших десяти років життя людини, тим більшою мірою вона здатна радіти життю, ставши дорослою. Якщо вашим дітям ще не виповнилося десяти, поспішіть наповнити їх життя яскравими фарбами!

Психологи вважають, що бути щасливим — це вміння, якому треба навчати з дитинства.

На превеликий жаль, небагато батьків вміють це. Навпаки, погодьтеся, ми часто вчимо своїх дітей сприймати життя як боротьбу, постійне подолання труднощів, а відчуття щастя ми пов’язуємо з черговою перемогою над собою чи обставинами. Згадайте: вас часто дратує гучний сміх, безпричинні веселощі, ви часто смикаєте дітей зауваженням «Досить дуріти»? А це і є прояви щастя, здатність веселитися просто так, без жодного приводу, які ми несвідомо придушуємо в наших дітях.

Тим часом вміння сприймати все легко і проявляти веселу вдачу допомагає людині легше сприймати негаразди і швидше відновлюватися після стресів. Що буде з світоглядом дитини, якщо найчастіше за все вона бачить своїх батьків пригніченими і стомленими? Вона думає, що доросле життя дуже важка і неприємна пора, у неї може навіть розвинутися страх перед майбутнім.

Але що робити, скажете ви, якщо в голову лізуть різні неприємні думки і долає хандра? Не поспішайте ковтати антидепресанти. Краще спробуйте змінити стиль життя. Психологи радять в цьому випадку планувати свій день так, щоб у ньому не залишалося місця для нудьги. Це не означає, що треба працювати на знос, а вся суть методу в наповненні життя приємними справами, які дарують позитивні емоції: роботу саму по собі ніхто не відміняв, але потім можна зайнятися спортом, прогулятися або пограти з дітьми, поспілкуватися з друзями, сходити в театр або в музей – кожен знайде заняття до душі.

Ми занадто багато сил витрачаємо на завоювання примарних висот, а досягаючи їх, вже не маємо сил радіти цьому. Досвідчені «щасливчики» стверджують, що для щастя треба не так вже багато. Воно завжди поруч — в усмішці дитини, ароматі квітів, співі птахів за вікном, каві на сніданок.

Психологи вважають, що домогтися задоволення життям може кожен, хто вирішив не йти второваною дорогою, а вибирає непростий, але цікавий шлях пошуку, не боїться помилитися і поміняти щось на шляху до щастя.