Самолікування — це добре чи погано?

Сьогодні похід до лікаря — це витрата часу і грошей. Багато хто з нас, відчувши нездужання, воліють забігти в аптеку, закупити популярні ліки і вселити собі, що тепер в організмі все стане на місця. Проте лікарі стверджують, що займаючись самолікуванням, ми приглушає симптоми і запускаємо хворобу.

Проблема самолікування

Але проблема самолікування відома не тільки нашим лікарям. Так, у США аспірин приймається громадянами як льодяники з будь-якого приводу. Всесвітня організація охорони здоров’я розробляє програми по грамотному самолікування. У нашій же країні немає ні програм, ні навчань, але проблема є. Коли ж лікування довірити лікарям, а коли можна впоратися з хворобою і самостійно?

Все залежить від характеру і ступеня захворюваності. Наприклад, якщо у вас прихопило серце, то чекати походу до лікаря не варто, краще відразу прийняти нітрогліцерин, валідол чи корвалол, які є в кожній домашній аптечці. Але якщо серце вас турбує регулярно, супроводжуються задишкою, посинінням губ, серцебиттям, тахікардією, консультація лікаря-кардіолога необхідна. Вам зроблять ЕХО-кардіографію, УЗД серця, а потім лікар призначить оптимальне у вашому випадку лікування.

У разі хронічного захворювання нирок і сечового міхура цілком припустимі підтримуючі заходи з боку хворого. З цією метою корисно приймати збори з брусницею і журавлиною. Однак ніколи не застосовуйте без консультації з лікарем почуті десь рецепти «розчинення» каменів. Пам’ятайте, що сечокам’яна хвороба вимагає лікарського контролю. При русі камінчика він може перекрити сечовід і викликати гостру ниркову недостатність. У стаціонар надходить чимало хворих у важкому стані саме після такого самолікування.

Фармакологічні засоби лікування

Звичайно, не можна сказати, що нічого не можна вживати самостійно, а відразу бігти в лікарню. До лікарні ще дійти треба, а надавати першу медичну допомогу вчать на багатьох підприємствах та у навчальних закладах.

Сучасна фармакологія пропонує нам безліч засобів, якими можемо самостійно скористатися, щоб полегшити свій стан. Але є ряд захворювань, лікування яких потрібно довірити тільки лікарю:

  • грип (він може супроводжуватися безліччю ускладнень),
  • ангіна (серед найнебезпечніших її ускладнень — ураження серця, нирок та інших органів),
  • дифтерія,
  • інфекційний мононуклеоз,
  • скарлатина та багато інших.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.