Спостерігаючи за розвитком дітей, ми часто змушені зазначити, що одні з них розумніші за інших. Дивує, що при однаковому вихованні та методах навчання деякі діти все одно виявляються більш здатними, ніж їх однолітки.
Вчені з Королівського коледжу в Лондоні провели дослідження, яке показало, що людина може бути розумною від народження. Головну роль в інтелектуальних здібностях людини відіграє шар сірої речовини. Як не крути, але чим тонше шар сірої речовини, тим дурніша людина. А обумовлює даний показник певний набір генів.
Англійські фахівці виявили різні варіанти гена, який має відношення до кількості сірої речовини в мозковій префронтовій корі. При проходженні тестів на інтелект у тих людей, які володіють мінімальною кількістю цієї речовини, виявлялися значні труднощі при простих завданнях.
У більш ранніх дослідженнях вже було доведено, що префронтова кора має ключове значення в процесі накопичення та формування пам’яті, в мисленні, свідомості, мови, перцептивном сприйнятті. На даному етапі вже встановлено, що існує стійкий генетичний зв’язок між сірою речовиною та інтелектуальними здібностями людини.
Дослідження спочатку проводилося на чотирнадцятирічних підлітків, а вже потім виявлений ген NPTN досліджувався у гризунів. Виявилося, що різні варіації даного гена безпосередньо впливають на комунікації між клітинами мозку. Вчені стверджують, що дане дослідження допоможе визначити, які процеси відбуваються при деяких порушеннях інтелекту.
Керівник дослідження Сільван Дезріверіс зазначає, що інтелект людини завжди знаходиться під значним впливом навколишнього середовища і генетики. Вчені вважають, що зібрані дані допоможуть експертам більш глибоко вивчити біологічні механізми розладів психіки. Це дасть можливість проводити більш точну діагностику, а також знайти методи лікування аутизму і шизофренії.