Розтяжка сприяє здоров’ю та довголіттю

Збереження хорошої фізичної форми дуже важливо для літніх людей, так як це допомагає зберігати рухову активність, рухливість суглобів і в цілому гарне самопочуття. Фахівці кажуть, що особливо корисні вправи на розтяжку. Вони допомагають зменшити больові відчуття, які з’являються з віком.

До речі, розтяжка – це не тільки вміння сідати на шпагат. Це підтримка еластичності м’язів, що допомагає зберігати їх в тонусі. Розтягування м’язів також допомагає знімати стрес і напруження м’язів спини, шиї і плечей, покращує поставу.

У той же час вправи на розтяжку при всій їхній користі не завжди безпечні. Щоб не нашкодити своєму організму, необхідно дотримуватися рекомендацій фахівців в області відновлювальної медицини. По-перше, всі вправи, спрямовані на збільшення рухливості суглобів і підтримання еластичності м’язів, необхідно поєднувати з індивідуально розробленими комплексами силових вправ і кардіотренуваннями. Розтяжка доречна тільки після хорошої розминки, розігріваючої всі м’язи. Виконуючи вправи на розтяжку, слід уникати різких рухів, що заподіюють біль. Всі рухи повинні бути м’якими і плавними. Треба прислухатися до свого тіла і не розтягуватися більше, ніж воно здатне.

Шийний відділ хребта

Вправи на розтяжку цієї частини тіла слід виконувати, сидячи на стільці. Сядьте прямо і зафіксуйте положення тіла, тримаючись рукою за сидіння стільця. Долоню іншої руки на тім’яної частини голови. Поступово нахиляйте голову до плеча, злегка натискаючи на неї піднятою рукою. Слідкуйте, щоб спина не прогиналася. На кілька секунд зафіксуйте тіло в такому положенні, потім повторіть вправу з нахилом в іншу сторону.

Плечовий пояс, груди, м’язи рук

Виконувати вправу на розтяжку м’язів грудей необхідно стоячи, поставивши ноги на ширині плечей. Руки заведіть за спину, з’єднавши долоні в замок. Акуратно підніміть руки над попереком. Зафіксуйте положення на кілька секунд і поверніться у вихідне. Повторити 8-10 разів.

Для розтяжки м’язів рук зручно використовувати рушник. Візьміть рушник в праву руку і підніміть його над головою, відвівши рушник за спину. Лівою рукою зафіксуйте вільний кінець рушника. Обережно натисніть рушник лівою рукою вниз до напруги м’язів правої руки. Зафіксуйте так положення тіла на кілька секунд. Те ж саме повторіть для іншої руки. Всього 8-10 повторів у спокійному темпі.

М’язи попереку

Стан м’язів спини, особливо попереку, дуже важливий для підтримки тіла у вертикальному положенні, а тому потребує постійних тренуваннях. Для правильно виконання вправ потрібна опора, наприклад, стіл або стілець. Встаньте обличчям до опори, злегка нахилившись вперед. Одну ногу висуньте вперед і поставте на п’яту. Спина повинна бути пряма, трохи прогнута в попереку. Зафіксувавши положення тіла, поверніться у вихідне положення. Виконайте вправу з опорою на іншу ногу. Всього 8-10 підходів.

Регулярні вправи на розтяжку допоможуть літнім людям ефективно підтримувати свій організм в тонусі і уникнути неприємні відчуття вікових змін.

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.