Ролики і здоров’я

В останні роки на вулицях наших міст ми стали все більше помічати людей на роликах. Дійсно, ролерспорт є одним з найдоступніших і масових в літній період. Поговоримо про оздоровчий ефект від катання на роликових ковзанах, а також про правила безпечної їзди.

Багато людей, в тому числі і дорослі, вже визначили для себе, що ролики є хорошою альтернативою фітнес-залу влітку. У катанні на роликах немає специфічних екстремальних ситуацій, характерних для швидкісного бігу, націленого на високі результати, пов’язаного з конкурентною боротьбою. Однак існує ряд психологічних проблем, які доводиться вирішувати тим, хто займається.

Більше половини людей, які починають займатися, кидають заняття протягом двох місяців, а причини цього можна розділити на особистісні, ситуаційні та організаційні. Якщо людина прийняла рішення займатися для здоров’я катанням на роликах, то основним фактором продовження занять повинна бути самомотивація, не менш важливою так само є підтримка з боку членів сім’ї.

Найважливіше в заняттях — отримувати задоволення від катання. Легко зрозуміти людину, яка до того як стала на ролики вела малорухливий спосіб життя, їй такі заняття можуть принести мало задоволення. Однак регулярні тренування хоча б три рази на тиждень по 30–40 хвилин незабаром розкриють всю принадність катання на роликах, а також буде більш відчутна користь для здоров’я.

Як вплине катання на роликах на нашу фігуру?

Щоб самомотивація в катанні на роликах була більш виражена, важливо розуміти, які м’язи беруть участь при такому фітнес катанні. Перш за все, працює та ж активна «штовхова» частина мускулатури, що і при бігу або ходьбі — м’язи голеностопа, ікри, сідниці, стегна. Статичне навантаження на прес й спину допоможе утримувати поставу і нахил тулуба.

Катання на роликах сприяє ефективному схудненню. Тривалі циклічні навантаження середньої і високої інтенсивності викликають активне спалювання жирових запасів організму. Проте, щоб домогтися такого ефекту, необхідно дотримуватися деяких правил. Треба пам’ятати, що м’язи використовують три основних джерела енергії: креатинфосфат, глікоген і жирові запаси. Перші два джерела є анаеробними і не вимагають окислення, тому можуть бути використані моментально. У той же час запасу креатинфосфата і глікогену, доступного при безперервній високоінтенсивній роботі, вистачає тільки на перші 30–150 секунд, далі вступає в дію процес окислення жирів, який досягає свого максимуму на 2–3 хвилині роботи. У зв’язку з активним використанням кисню даний процес прийнято називати аеробним. Все вище сказане свідчить про те, що нам необхідно давати тілу аеробні навантаження з підвищеною інтенсивністю.

Правила безпеки при катанні на роликах і перша допомога при падінні

В ортопедичних відділеннях лікарень ролери-невдахи — постійні клієнти. Травми, отримані при катанні на роликах, як правило, одні і ті ж — перелом, вивих або надрив м’язів голеностопа або колінного суглоба.

Алгоритм надання першої допомоги потерпілому від падіння наступний: холод на хворе місце, повна фіксація, повний спокій і піднесеність постраждалої кінцівки.

Профілактика падінь на роликах

Щоб мінімізувати шанси отримати травми при падінні, необхідно правильно вибрати ролики. У першу чергу слід звернути увагу на халяву черевика в районі щиколоток. Вона має бути достатньо твердою і служити надійною страховкою для ноги.

Ще одна важлива умова — черевик повинен щільно і зручно облягати ногу, бажано користуватися моделями зі шнурками, а не застібками.

Обов’язковий повний комплект захисного спорядження — наколінники, налокітники, рукавички на зап’ястя і каска.

Що стосується самого катання, то найважливішим умінням є вміння під час їзди гальмувати. Плавне гальмування треба починати задовго до того місця, де ви зібралися зупинитися. Але якщо падіння все ж неминуче, то робити це треба правильно — вперед на коліна, потім на руки. А найідеальніший варіант — падати на «п’яту точку», завалившись набік.

Коли ви навчитеся кататися на роликах, то дуже скоро відчуєте все задоволення від цього заняття, як для душі, так і для тіла.