Постійне розумове напруження на роботі, необхідність постійно приймати відповідальні рішення благотворно позначається на стані головного мозку, а також уповільнює розвиток негативних вікових змін.
Німецькі вчені провели дослідження, в якому взяли участь 195 осіб віком від 55 до 99, які страждають віковою деменцією, а також 229 здорових людей тієї ж вікової групи. З їх допомогою вчені проаналізували вплив на стан мозку різних соціальних факторів, зокрема характеру діяльності.
У результаті виявилося, що у людей, змушених довгі роки займатися розумовою діяльністю, особливо керівною роботою, яка вимагає прийняття відповідальних рішень і змушує відповідати за дії підлеглих, вікові зміни головного мозку розвивалися повільніше. Також виявилося, що у них рідше розвивалися такі нейродегенеративні захворювання, як, наприклад, хвороба Альцгеймера. У тих же, хто займався фізичною працею або операторською діяльністю, що вимагають повторень звичних дій, мозок старіє набагато швидше.
Причину таких відмінностей вчені поки що не знайшли. Але найбільш ймовірними вважаються дві гіпотези. Перша версія заснована на припущеннях, що фізична праця частіше пов’язаний зі всілякими травмами. Друга пов’язана з тим, що насправді не робота впливає на стан мозку, а особливості стану мозку впливають на вибір професії. При цьому не занадто високі інтелектуальні здібності, яких сама людина може не помічати, можуть перешкодити їй знайти хорошу посаду, а потім вже проявитися в повній силі.
Учені також відзначили, що за допомогою даного дослідження їм вдалося довести, що умови роботи так чи інакше впливають на стан нервової системи. Тобто при виборі місця роботи можна запобігти переходу практично непомітних спочатку змін стану мозку у важкий нейродегенеративний стан.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.