Робота мозку — все в наших руках

Мозок — один з найважливіших людських органів, який відповідає за роботу всього організму. А ще це самий головний інструмент людини для пізнання зовнішнього світу, недаремно його порівнюють з комп’ютером та навіть з інтернетом.

На жаль, з віком мозок втрачає свою еластичність, а отже знижуються його пізнавальні здібності. Вчені після проведення ряду експериментів підтвердили, що мозок починає старіти набагато раніше, ніж ми могли подумати. Так, пік його можливостей приходиться на 22 роки, а ось вже до 27 років починаються серйозні зміни не до кращого. У 37 років у більшості людей були помічені істотні погіршення пам’яті, не дивлячись на загальний задовільний стан здоров’я та високий рівень освіти.

Чи існують способи продовжити інтелектуальні здібності мозку та зберегти міцною пам’ять?

Американські вчені прийшли до висновку, що єдиний спосіб тримати мозок у тонусі — дотримання правильно способу життя, який включає в себе правильне харчування, регулярну фізичну та розумову діяльність та нормальний режим сну. Але скільки б людині не твердили, що правильний спосіб життя — основа здоров’я, вона все одно готова піддаватися спокусам, які чекають на кожному кроці, відсуваючи на потім турботу про здоров’я.

Як кажуть, повторення – мати вчення, і не зайвим буде регулярне нагадування про збереження здоров’я. Правильне харчування — найголовніший момент в стимулюванні роботи мозку. Це повинна бути збалансована дієта, насичена оптимальною кількістю мінералів та вітамінів. А найнеобхідніші для людського мозку вітаміни – це фолієва кислота, вітаміни В12 і вітамін Е.

Наступний обов’язків момент — здоровий сон.

Тривалість сну повинна становити 7–8 годин щоденно. Саме за цей час мозок здатен обробити отриману за день інформацію.

Що стосується фізичних вправ, вони потрібні в оптимальній кількості, адже під час руху кров збагачується новими порціями кисню, які потрапляють у мозок та відновлюють клітини у ньому. Також дуже важлива і розумова зарядка, яка тренує мозок, робить його більш гнучким. В якості розумової гімнастики можна обрати вивчення іноземних мов або розв’язання логічних задачок.

Привчивши себе до виконання всіх цих умов, ваш мозок ще довгий час буде працювати безвідмовно і допомагати радіти життю.