Ревнувати або бути здоровою?

Здоров’я жінки залежить від безлічі факторів. З одного боку це фізичні характеристики — рівень тиску, регулярність менструального циклу, нормальне функціонування всіх органів, з іншого — психологічні чинники. Здоровою жінка себе почуває тоді, коли всі ці фактори збалансовані між собою.

Погодьтеся, важко уявити собі олімпійську чемпіонку, яка домагається блискучих результатів, коли вона знаходиться в депресії. Тобто жіноче здоров’я безпосередньо залежить від пережитих емоцій.

На жаль, наше життя повне негативними переживаннями, не останнє місце серед яких займають ревнощі. Вчені, медики, психологи до цих пір намагаються пояснити це почуття, але дійти до загальної істини їм не вдалося. Відомо одне — це почуття складно пояснити і ще важче контролювати. У стані ревнощів найнебезпечніше те, що в ньому багато фантазії. Жінка малює собі картинки уявної зради, накручуючи цими думками і не може зупинитися. Всі ці фантазії приводять до справжньої фобії — страху зради.

Причини

Причиною викликаних ревнощів при цьому є не тільки поведінка партнера, а, найголовніше, низька самооцінка, страх опинитися гірше і залишитися на самоті. А якщо мова йде про важку форму ревнощів, то це може призвести до важких захворювань. У той же час мінімальна доза ревнощів, на думку психологів, тільки додає у відносини пікантності і освіжає їх.

Але що відбувається в організмі жінки, коли її переповнюють ревнощі? На жаль, але це почуття недарма називають руйнуючим, так як наслідки його можуть бути самими сумними. Як показують дослідження, напад ревнощів супроводжується викидом ряду «шокових» гормонів, що можна відчути фізично — стиснення в грудях, защемлення в області серця, зупинка дихання, ступор. Все це захисна реакція організму на такий стан, який намагається придушити його дозою інших гормонів, покликаних стабілізувати стан. Починається справжня гормональна війна, яка призводить до катастрофічного зниження імунітету, а це передумова для розвитку серйозних захворювань.

Ще одна негативна сторона ревнощів — різке підвищення апетиту. Це якраз та ситуація, коли жінка починає «заїдати» свою фобію. Така поведінка неодмінно призведе до надмірної ваги і нового витка психологічних проблем.

Постійний страх втратити свою половинку призведе до головних болів, підвищеного тиску, проблем з жіночою статевою системою. Як стверджують психологи, жіноча «образа» на чоловіків пускає коріння у вигляді хвороб саме в статевих органах. Це наочна демонстрація твердження «всі хвороби від нервів».

Здоров’я

Як бачимо, нічого хорошого в ревнощах для здоров’я немає, а тому з ними треба боротися. В іншому випадку можна втратити і здоров’я, і ​​красу, і чоловіка, в кінці кінців. Однією з ефективних методик боротьби з ревнощами є аутотренінг. Тобто жінці треба зайнятися самонавіюванням, координуючи себе на успіх і удачу в любові. Приклади аутотренінгів у великій кількості сьогодні можна знайти в інтернеті. Просто виберіть з них, який більш зрозумілий вам.

Постійно підвищуйте свою самооцінку позитивними висловлюваннями, навіть якщо будете вимовляти їх про себе. Хваліть себе, уявляйте собі картинки, де ви чарівні і улюблені. Поступово все це призведе до впевненості в тому, що ви «найчарівніша і найпривабливіша».

Як наслідок ваш стан неодмінно передасться вашому чоловікові. Він стане більш уважним і дбайливим, можливо, навіть стане більше балувати… Поважайте і любіть себе, і тоді пережиті ревнощі здадуться вам безглуздістю, на яку не варто витрачати дорогоцінний час життя і здоров’я.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.