Здоровий раціон неможливо уявити без овочів. Сьогодні можна знайти багато інформації про користь «лікарів» з городу, які поповнюють наш організм запасами вітамінів, а корисна клітковина стимулює перистальтику кишечнику.
Крім того, овочі необхідні при серцево-судинних захворюваннях, атеросклерозі, артеріальній гіпертонії та ін.
Дієтологи спільно з лікарями склали рейтинг найкорисніших овочів.
1. Червоний буряк
Цей овоч вважають «чистильником» організму номер один. Він багатий клітковиною, фосфором, міддю, вітаміном С, рядом органічних кислот, які допомагають травленню і знищують гнильні бактерії в кишечнику. Також буряк містить ліпотропну речовину – бетаїн, – що змушує печінку ефективніше позбавлятися від токсинів. Також буряк допомагає організму залишатися молодим за рахунок фолієвій кислоті і кварцу, які містяться в ній.
Червоний буряк краще вживати у вареному вигляді, в борщі, в салаті, як відвар або сік.
2. Білокачанна капуста
Багата харчовими волокнами, білокачанна капуста допомагає зв’язувати важкі метали і токсини, і швидше виводити їх з організму. Вміщені в ній органічні кислоти покращують травлення і нормалізують мікрофлору кишечника. Білокачанна капуста містить дуже рідкісний вітамін U, який знешкоджує небезпечні хімічні речовини, бере участь в синтезі вітамінів і загоює виразки.
Білокачанну капусту краще вживати в сирому вигляді, а також квашену і у вигляді соку.
3. Часник
Часник – джерело мінералів і вітамінів. В одному зубчику міститься більше 400 корисних компонентів. З їх допомогою можна позбутися поганого холестерину, можна прочистити судини, вбити клітини мультиформної гліобластоми (саме вона нерідко стає головною причиною захворювання раку головного мозку). Часник знищує дифтерийную, туберкульозну паличку і хелікобактер. Він відомий як ефективний метод виведення глистів і при багатьох інших проблемах зі здоров’ям.
Найбільш цінним часник є у свіжому вигляді або перемеленому.
4. Ріпчаста цибуля
Найбільш цінними речовинами цибулі є фітонциди, які містяться в ефірних маслах. Вони здатні всього за кілька секунд знищити багато бактерій і грибків. Крім того, цибуля покращує травлення і підвищує апетит. Зміст великої кількості сірки в цибулі дозволяє ефективно знешкоджувати і видаляти з організму всі шкідливі речовини.
Ріпчасту цибулю рекомендується вживати у свіжому у вигляді, додавати її в салати, а також корисно робити з неї спиртові настоянки для косметичних масок від прищів і вугрів.