Рак — це не вирок, а діагноз…

“Рак – це не вирок, а діагноз…” (Г.Й. Дробнер)

Статистичні дані

Статистика – це жорстка та інколи тривожна реальність. Жахливою вона стає, коли торкається жіночої гордості та краси. Щороку у світі понад 10 мільйонів людей померають від злоякісних новоутворень. Рак молочної залози (РМЗ) веде в захворюваності і є причиною найбільшої кількості смертей. І це захворювання не тільки не зменшується, але й активно поширюється як у розвинених країнах, так і в нашому регіоні. Останні п’ять років у мамологічному відділенні Хмельницького обласного онкологічного диспансеру зафіксовано майже удвічі більше випадків цього захворювання.

У нашій країні тільки 6% випадків РМЗ виявляється на першій стадії. Це суперечить світовій практиці, де завдяки ранньому виявленню хвороби на перших двох стадіях смертність значно зменшується. Майже 90% жінок, виявлених на ранніх стадіях, успішно лікуються. У світі вже давно розуміють, що діагностика та лікування на ранніх етапах обходиться набагато дешевше, ніж на пізніх. Лікування РМЗ на першій стадії коштує близько тисячі гривень, у четвертій – 50(!) тисяч гривень. І, що найгірше, навіть після операції та лікування на третій та четвертій стадіях РМЗ хворі живуть у середньому лише 52 місяці.

Такі шокуючі факти відкрив лікар-онкохірург Гаррі Йосипович Дробнер. Цей фахівець вже давно відомий як лікар від Бога, професіонал, що завоював славу за межами області та країни.

Складність виявлення

“На ранній стадії рак лікується. Багато хворих цього не розуміють і переконані, що не можна «різати»,” – пояснює лікар. “По-перше, ми не ріжемо, ми оперуємо. Видаляємо пухлину з тіла людини. Після цього слідує комплексне лікування: хіміопроменева терапія та інше.”

Сучасні методи лікування дозволяють перенести хворобу на легший етап. Проте виявлення РМЗ на початкових стадіях – перше завдання, яке слід вирішити якнайшвидше. В іншому випадку смертність від цієї недуги продовжить зростати з шаленими темпами.

Бажаємо, щоб наші жінки чітко усвідомили, що вони повинні проводити необхідне самообстеження.

Самообстеження

“Ви вже неодноразово розповідали про це по радіо і телебаченню,” – зауважили в інтерв’ю. “Але нагадати про самообстеження ніколи не буде зайвим.”

“Середині менструального циклу жінка має стати перед дзеркалом і подивитися, чи симетрично розташовані молочні залози; чи не западають соски; чи не змінилася шкіра грудей (колір, випуклості і впадини, схожість на «лимонну шкірку»). Потім потрібно обмацати груди, пальпуючи молочні залози поступовим переміщенням пальців. Якщо виявлено пухлинку, яка в лежачому положенні зникає, — нічого страшного. Але якщо не зникає — терміново до лікаря. Це важливо, оскільки мастопатія може перерости у пухлинні процеси, а потім у рак. Постійний біль у молочних залозах протягом менструального циклу, виділення з сосків, зміни на шкірі – це сигнали передракового стану.”

“Мабуть, можна поділитися причинами захворювання РМЗ,” – запитали в інтерв’ю.

“Пухлини молочних залоз у родичів по материнській лінії, порушення статевого життя, запізнілий або ранній початок менструації, відсутність пологів чи їх пізній початок, травми, захворювання придатків матки, щитовидної залози, цукровий діабет та інше можуть призвести до раку молочної залози.”

Консультація з лікарем

“Мабуть, ви консультуєте у «Центрі сімейної медицини” з метою обстеження і консультації?”

“Так, я проводжу консультації в «Центрі сімейної медицини» один раз на місяць за попереднім записом, день уточнюється в адміністратора. Там я можу приділити більше уваги пацієнтові в спокійній обстановці. І ще один плюс – значна частина моїх пацієнтів має мастопатію.”

Мастопатія – це група захворювань молочної залози, викликаних гормональними порушеннями. Їх можна лікувати консервативно методами гормонотерапії та фітотерапії. У «Центрі сімейної медицини» мастопатію діагностують лабораторними методами, проводять консервативне лікування і впроваджують нові сучасні методи лабораторної діагностики, включаючи ультразвукове обстеження молочної залози.”

“Загалом, у «Центрі сімейної медицини» приймають і тих, хто має проблеми, і тих, хто бажає профілактично оглянутися.”

“Бажаємо, щоб усі жінки усвідомили важливість самообстеження та профілактичних обстежень для вчасного виявлення РМЗ та інших захворювань молочних залоз.”