Алкогольна залежність — нерозв’язана проблема більшості країн. Протягом десятиліть вчені шукають причини її виникнення та методи боротьби. Сотні тисяч сімей, які страждають від алкоголіків і охочих їм допомогти, чекають допомоги від медиків.
Нещодавно американські вчені виявили новий спосіб боротьби з алкогольною залежністю. Вони з’ясували, що зниження рівня білка H-Ras зменшує тягу до спиртних напоїв у привчених до алкоголю піддослідних мишей. Отримані дані вчені мають намір застосувати для створення безпечних ліків від згубної звички.
Отже, вивчивши мозок гризунів, вчені Каліфорнійського університету в Сан-Франциско виявили, що спиртні напої значно збільшують активність білка H-Ras у примикаючому ядрі — однієї з структур центру задоволення, відповідальної за тягу до алкоголю та інших речовин, що викликають залежність.
У ході експериментів з’ясувалося, що придушення H-Ras зменшує споживання алкоголю тваринами, які могли отримувати його самостійно з поїлки. Вчені вводили тваринам експериментальний розчин FTI-276, який знижує виробництво H-Ras, що значно знижувало інтерес тварин до спиртного. При цьому гризуни продовжували пити цукровий розчин, тобто інтерес до солодкого не пропадав, а значить FTI-276 блокує тільки ту структуру, яка відповідає за згубну звичку, а не весь центр задоволень.
Професор неврології Доріт Рон з Каліфорнійського університету відзначив, що в ході дослідження вчені показали, що білок H-Ras може стати важливою мішенню для розробки ліків. Перевага цих ліків в тому, що вони не блокують весь центр задоволень, що може призвести до депресії і поганого самопочуття.
В даний час розробляється величезна кількість препаратів, заснованих на генетичних дослідженнях. Американські вчені встановили, що алкогольна залежність може бути обумовлена набором генів. Дослідження на мавпах показали, що особини, які мають певну модифікацію гена СRF, схильні до зайвого вживання спиртного.
Така модифікація названа «Ті», а сам ген відповідає за реакцію на стрес, а також контролює потребу в алкоголі.
Коли тваринам в ході експерименту надали вільний доступ до алкогольних напоїв, вчені вже скоро помітили, що частина мавп пила, втративши всяке почуття міри. «Тварини пили не тому, що їм було смачно, а з метою зниження рівня стресу і спроби заспокоїтися», — коментує такий хід справ Крістіна Барр, глава групи вчених.
Такі спостереження допоможуть фахівцям краще зрозуміти проблему алкогольної залежності та навчитися коректувати її на генетичному рівні.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.