У літню спеку прохолодний квас стає порятунком. Сьогодні квас можна купити в самих різних різновидах в магазинах, а також розливний з бочок. Але найкорисніший – домашній квас. Відомий він з незапам’ятних часів, коли його пили як в сільських будинках, так і в царських хоромах, а також застосовували в госпітальному харчуванні.
Натуральний домашній квас – продукт живого бродіння, яке відбувається за допомогою бродильних мікроорганізмів (дріжджові грибки, кисломолочні бактерії). У процесі такого бродіння утворюються вітаміни, мікроелементи та амінокислоти.
Але як в зерні, з якого і виробляють квас, з’являються елементи, яких раніше там не було? Весь секрет у тому, що справжній квас роблять з пророщеного зерна жита або ячменю. Саме в процесі проростання зародка в ньому і з’являються всі необхідні для життєдіяльності організму ферменти, які розщеплюють білки, жири і вуглеводи, а також накопичуються антиоксиданти. Особливо багато в пророслих зернах вітаміну С, групи В, фолієвої кислоти, вітаміну Е і хлорофілу.
Квас можна віднести до напоїв здоров’я. Вітаміни групи В благотворно впливають на шкіру, вуглеводний обмін, зір, активну роботу печінки. Вітамін В6 є хорошим детоксикантом для печінки, завдяки йому посилюється вивід токсичних з’єднань з організму. Вітамін В12 – учасник кровотворення, без якого не утворюється гемоглобін. Також кровотвірні процеси забезпечує фолієва кислота, яка необхідна при вагітності.
Вітаміном молодості називають вітамін Е, також він відповідає за репродуктивну функцію. Часто саме дефіцит вітаміну Е є причиною безпліддя у жінок і чоловіків. Добова норма вітаміну Е – 12 – 20 мг. Звичайно, одним квасом його не заповнити, але він може внести вклад в підтримку здорового організму і для реабілітації під час важкої хвороби.
Крім того, в ячмені міститься холін – речовина дуже корисна для печінки, також воно не дає жовчі густіти і застоюватися.
Кожна з цих речовин наділяє квас цілющими властивостями.
У минулі часи працівники брали в поле саме квас, а не воду. Калорій в ньому небагато, а корисних мікроелементів досить.
Фахівці кажуть, що якщо попити несолодкого квасу після важкої їжі, то ферментні препарати можна не приймати, всю роботу за них з підготовки їжі до засвоєння виконає квас.
В процесі бродіння також утворюється молочна кислота, що надає напою антибактеріальні властивості.
Але все вище сказане має відношення до домашнього квасу. Промислові напої мають в своєму складі дуже багато цукру – до 7 г на 100 мл.
Також варто мати на увазі, що квас протипоказаний людям, що страждають глютеновою ентеропатію – алергією на злаки. У той же час, квас дуже корисний людям, що страждають на алергію на білок, так як білок в ньому вже «адаптований» до засвоєння організмом.
Взагалі, квас можна готувати не тільки з хліба, але також з фруктів, сухофруктів, березового соку і навіть з овочів.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.