Напевно, кожен з нас помічав, що в період великих психологічних навантажень ми більше скаржимося і на здоров’я в цілому. Нещодавно німецькі вчені встановили, що психічна напруга викликає скарги на здоров’я. Людина відчуває біль в серці, часте серцебиття, болі в шлунку, а також підвищується тиск і порушується сон.
Про те, що психічне здоров’я тісно пов’язане з фізичним, вже не раз говорили багато вчених. Дійсно, психологічне навантаження часто стає причиною проблем зі здоров’ям. Хвилювання і переживання – перші вороги нашого організму.
Але як прожити в світі, насиченому стресами, без переживань? Конфлікти з начальством, проблеми в стосунках з іншими людьми часто створюють психічні навантаження.
Дослідження показали, що стресові ситуації можуть істотно зашкодити організму людини. При цьому потрясіння по-різному впливають на людей. Одні переживають важкі моменти з легкістю, у інших сплеск негативних емоцій викликає справжній стрес. Саме у таких чутливих людей можуть розвиватися різні хвороби під впливом негативу. Дослідження показали, що стрес знижує в організмі кількості антитіл. Ось чому імунітет людини в таких ситуаціях послаблюється.
Тому лікарі рекомендують при наявності будь-яких скарг на здоров’я, відвідати насамперед сімейного лікаря, щоб з’ясувати, чим саме викликані ці скарги. Якщо в усьому винні психологічні перевантаження, то, можливо, слід вжити заходів, щоб пом’якшити стрес. Це може бути аутотренінгові тренування, прогресивна м’язова релаксація, медитації та ін.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.