Природні засоби нормалізації сольового обміну

Перед тим як почати нормалізувати сольовий обмін за допомогою природніх засобів, перш за все, потрібно з’ясувати, які саме солі накопичуються у вашому організмі. До цього слід зробити загальний аналіз сечі. Зазвичай утворюються оксалатні, уратні або фосфатні камінці.

Нормалізація харчування

Якщо у вашому організмі переважають оксалати, я раджу вилучити з раціону смажену картоплю, перець, гірчицю, гострі закуски, м’ясні та рибні бульйони, холодець, печінку, консерви, копчені м’ясо та рибу, оселедець, шоколод, какао, каву, алкоголь. Натомість можна вживати страви з картоплі, окрім смаженої, цвітну та білокачану капусту, моркву, зелений горошок, салат, гарбуз, огірки (без шкірки), петрушку, овочеві супи, ягоди, яблука, груші, абрикоси, персики, виноград, фрукти загалом (сирі, варені та запечені). А ось борошняні та круп’яні страви, кондитерські вироби, хліб, цукор та мед – в обмеженій кількості. Рідини слід вживати не менше двох літрів за добу.
У разі появи фосфатних солей не можна їсти м’яса та риби, яєць, молочних продуктів: сиру, вершків, свіжого кисляку, молочних супів. Солі вживайте не більше 5-10 г на добу.
Якщо у вас урати (це кислі солі сечової кислоти, о спричиняють також і подагру), слід обмежити вживання щавлю, шпинату, ревеню, малини, бобів, лимонів, оцту та інших продуктів, які містять багато щавлевої кислоти. Корисні у цьому випадку рослини, які, навпаки, виводять щавлеву кислоту: яблука, груші, айва, настої листя чорної смородини, листя винограду.
Коли ви побачите, що концентрація солей зменшилася, то можна поступово переходити на загальне харчування. Проте уважно стежте за станом нирок, для чого слід систематично робити аналіз сечі.
Сечогінні засоби для профілактики розвитку хвороби доцільно вживати за наявності будь-яких солей. Це можуть бути ниркові чаї або настої з трав, що мають сечогінні властивості. Це спориш, кукурудзяні приймочки, конюшина, хвощ польовий, мучниця звичайна, червона горобина, стручки квасолі, корінь, селери, листя брусниці, бруньки та листя берези тощо.
Спориш обов’язково потрібно поєднувати з листям чорної смородини та суниці. Для настою візьміть одну столову ложку трави або суміші з трав (трава споришу, листя суниці та листя чорної смородини), залийте склянкою окропу, настійте, процідіть. Вживайте його чотири рази на день по чверті склянки за півгодини до їжі. Курс лікування- місяць (опісля – перерва, за потреби курс лікування можна повторити).
Також можуть допомогти і готові ліки з арсеналу “Зеленої планети”, зокрема Нефролік, Соленорм.
Якщо так робити надалі, то я запевняю, що не знадобиться операційне втручання та не доведеться лікуватися сильнодіючими препаратами.
Наталія Земна