Природа ацетонурічного синдрому

Турботлива мама знає організм своєї дитини як не раз прочитану книжку. Кожний погляд, інтонація, блиск очей, поведінка малюка скаже їй про стан його здоров’я. Якщо дитина стає кволою, погано їсть, не хоче гратися, це вже є певним сигналом. Сьогодні в разі найменшої недуги матусі говорять про підвищений ацетон. Раніше слово «ацетон» у багатьох жінок було пов’язано лише із рідиною для зняття лаку. Але тепер це досить популярний термін у розмовах про дітей. Яких же дітей називають «ацетоновими» та у чому причина такого прояву?

Насправді діагнозу «ацетон» як такого не існує, а ось ацетонурічний синдром — цілком розповсюджене явище у наші дні. Характеризується він цілим рядом симптомів через підвищення кетонових тіл у сечі. Викликає підвищення кетонових тіл порушення біохімічних процесів у результаті захворювань, оскільки кетонові тіла не встигають до кінця розщепитися та накопичуються. Підвищений ацетон у дитини може розпочатися при звичайній застуді на фоні високої температури. В більшості дітей організм здатен скомпенсувати цей збій, і вони зможуть уникнути, наприклад, такого супровідника підвищеного ацетону як блювота. Але деякі діти відчувають ацетонурічний синдром з усіма його проявами — від кволості та нудоти до високої температури. Щоб дізнатися про рівень ацетону у крові дитини, в аптеках продаються ацетонотести, здатні швидко та легко сказати правду.

Дослідження медицини показали, що до ацетонурічного синдрому схильні 4–6% дітей від одного до тринадцяти років. Частіше за все це діти, що відрізняються підвищеною емоційною збудливістю, з випереджаючим фізичний нервово-психічним розвитком. Ці діти досить допитливі, вони швидко вчаться розмовляти, в них відмінна пам’ять, але й завидна впертість. Крім того, у таких дітей часто спостерігається шкірні алергічні реакції з раннього віку, вони схильні до частих респіраторних захворювань.

Якщо у малюка вперше з’явилися ознаки ацетону річного синдрому, для вирівнювання ситуації кращою порадою стане дотримання дієти, рясне пиття та ведення певного способу життя без зайвих емоційних навантажень. З раціону дитини краще виключити концентровані бульйони, жирне м’ясо, копченості та субпродукти, смажену їжу. Не варто хвилюватися, що усе життя дитина буде обмежена, це все тимчасово. Якщо притримуватися здорового харчування, брати участь в організації дозвілля дитини, то з часом стан малюка неодмінно налагодиться.