«Принади» жирної їжі

Надмірне вживання жирної їжі призводить до таких наслідків як ожиріння, діабет та рак. Такий висновок вже кілька років тому зробили вчені, в наслідок чого розповсюдилось негативне ставлення до фаст-фудів та продуктів із високим вмістом жирів.

Більшість любителів сала та картоплі фрі з роками змушені проходити лікування нирок, шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної системи. Але як би не «лякали» лікарі наслідками безконтрольного вживання жирів, зупинити ненажер майже неможливо. Дослідники встановили, що вживання жирної їжі у великій кількості порівнюється з наркотичною залежністю. Виявляється, жири в організмі активізують механізм, який змушує їсти все більше та більше. А причиною такому неподобству є особливі молекули організму — ендоканнабіноїди — за своєю дією дуже схожі з активними компонентами марихуани — тетрагідроканнабінолами.

Ще одна негативна властивість жирів — здатність викликати депресивні розлади. Іспанські психіатри та дієтологи протягом шести років проводили експерименти з 1200 добровольцями. На першому етапі кожного піддослідного перевірили на психічну адекватність, зафіксували його вік та шкідливі звички. Протягом усього строку дії експерименту в раціон учасників вводили продукти, багаті на транс-жири, такі, як пропонують фаст-фуді. Спостерігаючи за їхнім життям та поведінкою, вчені зареєстрували у 650 з них неодноразову клінічну депресію. Саме ці люди більше за інших вживали жирну їжу. На підставі експерименту був зроблений висновок, що надмірне вживання жирів майже на 50% збільшує ризик розвитку депресивних станів.

Здавалося б, що подібні дані повинні раз і назавжди переконати у шкідливості жирної їжі. Але абсолютно виключати її з раціону не варто, тому що при нестачі жирів в організмі у них починають перероблятися вуглеводи, причому не у самі корисні жири. Відсутність жирів здатна призвести до загального порушення обміну речовин, що знову потягне за собою і ожиріння, і діабет, та інші неприємності. Це ще раз підтверджує, що все корисно в міру.