Прихильникам пива присвячується

З часів винаходу такого ароматного напою як пиво, його виробники намагаються знайти в ньому все більше корисних для здоров’я властивостей. Про це кричить барвиста реклама, яка дивиться на нас з телеекранів, з величезних біг-бордів уздовж доріг, в метро. Але чи так корисно пиво, як його рекламують?

Так, сьогодні пиво стало символом відпочинку і дружніх відносин. Його купують, коли збираються на пікнік, коли чекають перегляду чергового футбольного матчу, коли зустрічаються друзі, щоб поспілкуватися за кухлем пива. Пиво всі вважають слабоалкогольним напоєм, який не може завдати шкоди організму, але зате відмінно втамовує спрагу влітку і підіймає настрій.

Пивний алкоголізм

Таке прихильне ставлення до пива протягом століть, а тепер підкріплене рекламними ходами, призвело до того, що молодь спивається, при цьому не зізнаючись, що відчуває симптоми алкоголізму. За нещодавно проведеним дослідженням пиво визнано найпопулярнішим законним наркотиком. Підступність пива полягає в тому, що воно дуже легко п’ється, містить всього 3–5% алкоголю, але людина може випити багато, тому сильне сп’яніння їй гарантоване. Сьогодні наркологи навіть визначили новий термін — «пивний алкоголізм», а жертвами його стає в основному молоде покоління, не усвідомлюючи в повній мірі своєї залежності. Людина розуміє, що стала «пивним алкоголіком» тільки тоді, коли випиває велику кількість пива на день. Намагаючись зав’язати із згубною звичкою, багато хто переходить на безалкогольне пиво, вважаючи, що воно не містить спирт. Насправді виробництво безалкогольного пива мало чим відрізняється від звичайного, просто потім його фільтрують. Але ще нікому не вдалося повністю очистити цей напій від спирту.

Вплив пива за здоров’я людини

Як же впливає пиво на організм людини? У любителів пива відбуваються зміни в головному мозку за рахунок зниження активності нервових клітин, піддаються великому ризику печінка і нирки, страждають судини обличчя. Залежних від пива можна впізнати по обличчю — воно стає опухлим, а під очима з’являються мішки. Пивним алкоголікам загрожують серцево-судинні захворювання, у кілька разів збільшується ризик інфаркту. Це пояснюється вмістом у пиві кобальту, який використовують для утворення пивної піни. Доведено, що у шанувальників пива потовщені стінки серцевого м’яза і взагалі вся серцево-судинна система, їх серце в 10 разів більше, ніж серце не питущої людини!

Лякати страшними наслідками пивної залежності можна ще довго. Головне, незважаючи на те, що пиво вже давно набуло статусу «народного» напою, не забувати, що алкоголь залишається алкоголем!

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.