Без води життя на Землі неможливе, так само, як неможливо існування людського організму. Засвоївши це твердження, багато хто у величезній кількості починає поглинати воду. Але чи всяку воду можна сміливо вживати?
Треба розуміти, що вода приховує в собі безліч мікроорганізмів і різноманітних речовин. Крім того, чиста вода не завжди означає «питна».
-ГОСТ, стандарти Євросоюзу і США, стандарти ВООЗ. Вода, неочищена від шкідливих хімічних елементів, може завдати незворотної шкоди для нашого організму, так як очищення вона починає проходити саме в нашому тілі, а в ролі фільтрів виступлять наші нирки і печінка. Щоб уникнути цього, треба бути гранично уважними до вибору питної води.
Перш за все необхідно побоюватися хлорованої і іржавої води, яка однозначно непридатна для пиття і це видно неозброєним оком. Куди більш небезпечною є вода з присутніми в ній бактеріями і мікроорганізмами. Кишкові палички і різні групи вірусів потрапляють в неї з міських каналізацій. Ми всі добре знаємо, що для знезараження води застосовується хлор, який дійсно в деякій мірі очищає воду, але в з’єднанні з деякими елементами, які присутні в водах річок і озер, така суміш стає канцерогенною і може навіть спровокувати розвиток раку.
Тим часом, хлорування води — це найдешевший спосіб її знезараження, хоча вона все ще непридатна для пиття. І про це важливо пам’ятати. Для більш надійного очищення води в домашніх умовах оптимально використовувати фільтри.
Але якщо вода чиста на вигляд і абсолютно прозора, чи є вона питною? Відповідь — не факт. Неозброєним оком важко визначити безпечність води для нашого організму. Разом з водою в наш організм надходить безліч мінералів. Але якщо їх концентрація у воді перевищує норму в кілька разів, то можна очікувати порушення шлунково-кишкового тракту і розлади водно-сольового балансу організму. Якщо у воді надлишок солей магнію і кальцію, то в організмі можливі такі негативні наслідки як атеросклероз і сечокам’яна хвороба.
Уважно придивіться до води, яку збираєтеся пити! Зеленуватий окрас говорить про підвищену концентрацію соляної та сірчаної кислоти. Затхлий і рибний дух — злоякісні хлорсполучення. Якщо на посуді або раковині залишаються жовті або сріблясті плями, це свідчення того, що у воді підвищена концентрація сірководню розчинного. Якщо утворення на алюмінієвих виробах — присутній луг. Присмак металу говорить про підвищений вміст металу, а в каламутній воді підвищена концентрація метану.
До речі, не варто сподіватися, що єдино «правильна» питна вода — джерельна. Особливо, якщо таке джерело розташоване в межах мегаполісу. Стічні води несуть в джерело величезну кількість найнебезпечніших мікробів.
Для пиття краще всього використовувати очищену воду, яка проходить багаторівневу фільтрацію.