Причини появи вугрового висипу

Важко знайти людину, яка б хоча б раз в житті не випробував на собі, що таке вугрі (акне). Для деяких лікування вугрів може розтягнутися на довгі, роки, породжуючи цілу низку комплексів і життєвих невдач. Спробуємо розібратися, чому з’являється висип.

Вугровий висип — це хворобливий стан шкіри.

Найчастіше з’являються вугрі в підлітковому віці і можуть залишатися супутником дівчини або хлопця до 20–25 років.

Основною причиною вугрів є виділення сальних залоз, які забивають пори на шкірі, перекривають воронки волосяних фолікулів. Внаслідок цього розвиваються запалення різної форми і розміру. Найважча форма вугрів — це вузли та кістозні вугри, які представляють собою тверді підшкірні припухлості великих розмірів, що виникають в результаті запалення і інфікування.

Але чому здорові пори раптом починають забиватися і запалюватися?

По-перше, причиною може стати патогенна бактерія, яка потрапила в волосяний фолікул. По-друге, вугрі можуть з’явитися через неправильну роботу сальних залоз, які іноді виробляють речовини, що стимулюють розвиток запалень.

Першою ознакою появи прища стає почервоніння шкіри. Це відбувається через приплив лейкоцитів до запаленого місця і розширення кровоносних судин. В результаті цього процесу відбувається запалення фолікула і припухлість, що і викликає ущільнення тканин. Організм реагує на такий осередок великим виділенням лейкоцитів, покликаних знищити патогенні бактерії, через що утворюється порожнина, заповнена гноєм.

Загальновідомий факт, що вугрі вражають в основному людей молодого віку і підлітків і лише 20% припадає на людей більш зрілого віку. Як правило, вугрі доставляють занепокоєння власникам жирної шкіри. Але буває, що вугрі з’являються навіть у немовлят і дітей. Але у них вони не залишають ніяких слідів на шкірі.

Наслідки вугрового висипу у людей після 25 років більш сумні: чим старша людина, тим менша кількість колагену містить його шкіра, втрачаючи свою еластичність. Саме тому вугри на обличчі в більш старшому віці залишають після себе постійні шрами.

Угри локалізуються в основному в місцях, де найбільша концентрація сальних залоз — обличчя, спина, груди. Багато хто вважає, що вугрі на обличчі з’являються внаслідок неправильного харчування. Насправді головна причина їх виникнення – зміна гормонального фону і спадковість.

Якщо вас турбують вугрі, то не слід займатися самолікуванням, краще вчасно звернутися до фахівця, який підбере оптимальне лікування.