Екзема – це шкірне хронічне захворювання, яке має алергыічно-нервову природу. Даною хворобою згідно статистичних даних страждає 2,8-3 % дорослих. У дітей також зустрічається хвороба, у кожної п’ятнадцятої дитини.
З першої половини XIX століття відомою є екзема. Захворювання не є заразним, характерним є висипання, запалення, свербіж, відчуття печіння. Розрізняють себорейну, дитячу, мікробну та справжню екзему.
До загальних причин захворювання відносять:
Існують подразники, які здатні провокувати виникнення хвороби. Екзема є наслідком комплексного впливу обмінних, ендокринних, нейроалергічних факторів, тому ніхто з спеціалістів не може відразу назвати конкретну першопричину хвороби.
До числа алергічних захворювань відноситься хвороба, тому через попадання алергену (чужорідного елементу) може з’явитися. Це може бути:
Також відносяться наступні:
Грибкова інфекція, простудні захворювання, розлад шлунка, вірусна або бактеріальна інфекції послаблюють імунітет. А також вони провокують і виникнення екземи.
Сприяють виникненню екземи на руках наручні годинники, прикраси, мазі з барвниками, креми, одяг та певні ліки (анальгін, парацетамол, аспірин).
Їжа також провокує виникнення хвороби. До «небезпечних» продуктів відносяться смажена риба, шоколод, цитрусові, горіхи, полуниця.
Людям зі схильністю до екземи не можна їсти копчені вироби (ковбасу, балики, оселедець) і пити натуральне молоко.