Термін «ігрова залежність» в останнє десятиріччя у нашій країні став таким же звичним як алкогольна або наркотична залежність. У дев’яностих роках міста наповнили ігрові автомати, які обіцяли легкі гроші, при цьому вельми доступно для кожного. До чого ж привели суспільство азартні ігри?
Велике число представників молодого покоління просиджують годинами в ігрових залах, забуваючи про навчання, роботу, сім’ю. Що змушує людину спускати останні гроші? На перший погляд відповідь очевидна: виграти гроші швидко і без зусиль. Але якщо це так, то повинно вистачити одного-двох програшів, щоб зрозуміти, що продовження загрожує лише втратою. Людина, яка розумно міркує, пару раз невдало спробувавши, зрозуміє, що надійніше підробити і отримати хоч невеликі, але гарантовані гроші. Виходить, що гроші — це не причина даного способу життя, спрямованого на просиджування за ігровим автоматом в пошуках нових систем виграшу або шляхів обману комп’ютерної машини.
Вивчивши дану соціальну проблему, психологи прийшли до висновку, що на поверхні лежать емоції, а саме адреналін, який розбурхує психіку, дає трепетне відчуття очікування перемоги. А доступність в отриманні таких емоцій за допомогою ігрових автоматів є найпростішим способом зарядки адреналіном.
Психологія розглядає однаково будь-якого виду залежності, тому ігрова залежність прирівнюється до наркотичної та алкогольної. Єдина різниця між ними — залежність від ігрових автоматів не тягне за собою фізичних порушень, але психічні наслідки такі ж, як при вживанні алкоголю та наркотиків.
Психологічні дослідження вже давно встановили, що залежність будь-якого характеру є альтернативою порожнечі внутрішнього світу, яка наступає в силу різних причин, що дає людині головне, чого їй не вистачало — емоції, які породжують енергію. Як правило, коріння такої проблеми треба шукати в сім’ї, в тих умовах, при яких виховувалася і розвивалася особистість.
Отже, ігрова залежність — це хвороба психологічної природи, а тому потрібне лікування. Якщо ви помітили, що в рідної чи близької вам людини розвивається дана залежність, найкраще, що ви можете зробити — направити її на консультацію до психолога. Не завжди вдається просто переконати людину відвідати фахівця, тому скористайтеся наступними порадами:
1. Не кажіть їй, що вона хвора, краще скажіть, що вас турбує її дратівливість і нервозність, швидка стомлюваність, тобто минайте тему автоматів, посилаючись на вторинні ознаки.
2. Не представляйте їй психолога, як лікаря, який «полікує голову». Грамотний психолог завжди знайде метод розпитати людину про її проблеми, і тільки на основі її запитів буде давати рекомендації в подальшій поведінці.
3. Ніколи не наполягайте і не прив’язуйте її до конкретного психолога, натякніть, що такі консультації анонімні, і вона буде мати можливість сказати те, що не може висловити близьким людям.
Тобто, ваше завдання — посіяти ідею, а фахівець і методи лікування, будьте впевнені, знайдуться.
Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.