При серцевому нападі допоможе біль?

Гострий біль, що виникає під час серцевого нападу, активізує організм до оновлення, а знеболюючі препарати, навпаки, перешкоджають цьому.

Симптоми

Гострий і тривалий біль в області серця – головний симптом серцевого нападу. В основі цього болю лежить загибель клітин міокарда, що виникла в результаті закриття судини тромбом, або різкий спазм артеріальних судин, що тягне порушення кровопостачання серцевого м’яза (ішемія). При цьому біль відрізняється особливою інтенсивністю, а купірування нападу нітрогліцерином або іншими лікарськими засобами, як правило, не дає результату.

Причини

Вчені кардіологи вважають, що цей факт можна вважати причиною того, що люди, які отримують дозу морфіну при серцевих нападах, вмирають частіше. Виявляється, біль викликає в організмі субстанцію Р, яка, в свою чергу, викликає стовбурові клітини з кісткового мозку в ту частину серцевого м’яза, яка пошкоджена. В області пошкодження стовбурові клітини починають свою роботу з відтворення кровоносних судин, щоб підживити серце новою кров’ю.

Британські кардіологи на даний час займаються створенням нової терапії, яка б дозволила відтворювати повністю пошкоджені клітини після серцевого нападу. А нейропептид, який викликає гострий біль, в цій терапії відіграє важливу роль.

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.