Проти поліпів – чай

Проти поліпів – чай

Навіть не зважаючи на те, що нині вже весна – чаї залишаються у кожній родині найулюбленішими напоями. І особливо зараз, коли організм ослаб, збіднів на вітаміни, пийте чаї.

Наприклад: листя подорожника великого – три частини, ромашка лікарська – дві з половиною частини, листя малини – півтори, листя шипшини – одна частина. З цієї суміші одну столову ложку залийте склянкою укропу, нехай настоюється півгодини, а потім процідити і пити впродовж дня невеличкими дозами. Вдень можна пити з молоком, а ввечері  – краще з медом або малиновим варенням. Такий чай допоможе усунути вам кашель, коли у легенях залишився застій, і щоб зовсім очистити легені треба пити такий чай. Він допомагає також, коли болить горло, запалення носоглотки, або у кого понижена кислотність шлункового соку, чи є запальний  процес статевих органів. Такий чай можна заварювати через день, тричі на тиждень.

Приготування чаю

Можна приготувати і такий чай: візьміть листя малини або гілочок малини – одну частину, первоцвіту – півчастини, череди трьохроздільної – дві з половиною частини. Все змішати і одну столову ложку суміші залити залити склянкою окропу, прокип’ятіть три хвилини. Потім охолодити, процідити і пити упродовж дня по три столових ложки перед їжею за 15-20 хвилин. А також між приступами кашлю – ніби попереджаючи його появу. Як відчуєте, що «підходить кашель», ніби вже лоскоче горло: випийте чаю і кашлю не буде, буде легке відходження мокроти.

Такий чай має дуже гарну сечогінну властивість, заспокоює людину. Добре пити й компоти з малини, ожини, суниці, вишень. Але тим, хто страждає на захворювання Крона, або неспецифічний виразковий коліт, вишні вживати не можна – вони порушують флору і слизову оболонку кишківника, і захворювання може загострюватись. Зважте на це!

Отримайте поради від наших лікарів у Центр Сімейної Медицини, якщо вас турбує ця або інша хвороба. Ми знаходимось за адресою: вул. Драгоманова, 14а, м. Кам`янець-Подільський.

Наталія Земна